به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، اسفند ۰۳، ۱۳۹۷

رئیس دفتر روحانی : حرف از جنگ نزنید قیمت‌ها بالا می‌رود

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران، می گوید که عده ای به غلط از قول وزیر امور خارجۀ ایران، محمد جواد ظریف، نقل کرده اند که خطر و احتمال جنگ میان ایران و اسرائیل قوّی است. واعظی سپس افزوده است : "اصلاً بحث جنگ مطرح نیست. نه ما دنبال جنگ هستیم و نه دیگران در منطقه و خارج از منطقه دنبال جنگ هستند." 

محمد جواد ظریف اخیراً در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در گفتگو با خبرنگار "بی بی سی" صریحاً خطر جنگ میان ایران و اسرائیل را قوّی اعلام کرد. 

محمود واعظی در سخنان امروزش همچنین گفته است که باید جامعه را آرام کرد و وقتی جامعه با این گونه اخبار منفی ملتهب شود، این التهاب بر قیمت برخی کالاها اثر می گذارد. رئیس دفتر حسن روحانی برخی دیگر از اخبار و تحلیل ها را دربارۀ افزایش بهای ارز توسط دولت تکذیب کرد و افزود : "دولت با منابع کشور و

رئیس دفتر حسن روحانی با اشاره به تلاش جمعی از نمایندگان مجلس برای طرح عدم‌کفایت رئیس جمهوری، گفت که این دسته از نمایندگان از حامیان پر و پا قرص دولت محمود احمدی نژاد بوده اند و "برای اینکه کارهای گذشته شان نشان داده نشود هر کاری می کنند" به ویژه مخالفت دائمی با دولت. رئیس دفتر حسن روحانی سپس تصریح کرد که این دسته از نمایندگان "با منافع کشور همراهی ندارند."  

رادیو فرانسه