تجمع شماری از ساکنان منطقه غیزانیه استان خوزستان در اعتراض به قطع شدن آب شرب، با دخالت پلیس و شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های «ساچمه‌ای پلاستیکی» به خشونت کشیده شد.
غیزانیه، در ۴۵ کیلومتری اهواز٬ مرکز استان خوزستان٬ قرار دارد.
وب سایت مردم‌سالاری آنلاین در این رابطه نوشت که ساکنان منطقه غیزانیه از توابع اهواز در پی قطع آب شرب منطقه روز شنبه سوم خرداد ابتدا مقابل بخشداری غیزانیه تجمع کرده و سپس جاده قدیم اهواز – ماهشهر را مسدود کردند.
بر اساس این گزارش نیروی انتظامی و یگان ویژه با ادامه این تجمع وارد عمل شد که در نهایت با تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک‌آور جاده را باز کرد.
این وب‌سایت در ادامه نوشت که کمبود آب از مشکلات مزمن بخش غیزانیه با ٨٣ روستا و بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت است.
 رسانه‌های رسمی ایران اخبار مربوط به این تجمع را با عنوان «تجمع غیر قانونی» منتشر کردند٬ اما محسن دالوند٬ فرمانده انتظامی اهواز٬ در این رابطه گفت: «بی‌توجهی مسئولان به مردم بخش غیزانیه در خصوص تامین آب شرب باعث تجمع غیر
قانونی اهالی این بخش شد.»

فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، گفت: «پلیس با استفاده از سلاح ساچمه ای پلاستیکی ضد شورش دو نفر از تجمع کنندگان را به صورت سطحی مجروح کرد.»
کاربران شبکه‌های اجتماعی اما خبر دادند که در جریان این اعتراض یک کودک نیز زخمی شده‌است.
سرهنگ محسن دالوند به این خبرگزاری گفت که دو فرد مورد اشاره به بازداشت نیروهای پلیس درآمده‌اند و از نظر جسمانی اکنون «هیچ مشکلی ندارند.»
زیتون