به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، خرداد ۰۱، ۱۳۹۹

انتشار پوستری در سایت خامنه ای با سیاه ترین اصطلاح رژیم نازی

سایت اطلاع رسانی علی خامنه ای، رهبر حکومت اسلامی ایران، به مناسبت "روز قدس" پوستری را به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی منتشر کرده و در آن برای اولین بار از اصطلاح "راه حل نهایی" (Die Endlösung) استفاده نموده است که توسط رژیم نازی برای کشتار میلیون ها یهودی در جریان دومین جنگ جهانی ابداع شد.

اگر چه پوسترهای تبلیغاتی رهبر حکومت اسلامی ایران می گویند که منظور از "راه حل نهایی" "مقاومت" یا در اصل اقدام مسلحانه برای برگزاری رفراندوم در فلسطین است. اما، تصویر واحد پوسترها بیت المقدس را نشان می دهد که توسط نیروهای نظامی سپاه پاسداران، سپاه قدس، حزب الله لبنان و دیگر گروه های شبه نظامی تحت حمایت تهران باصطلاح فتح شده است.

بر خلاف نسخه های عربی و انگلیسی که آزادی فلسطین را در آینده نوید می دهند، نسخۀ فارسی پوستر با اشاره به فتح خرمشهر در جنگ هشت ساله و بیرون راندن "ارتش اشغالگر عراق" از این شهر، می گوید : "قدس خرمشهر دیگر می شود."

در آستان راهپیمایی "روز قدس" در ایران که امسال به دلیل ویروس کرونا به "خودروپیمایی" تغییر شکل یافته، رهبر حکومت اسلامی ایران در پیامی توئیتری خواستار مسلح شدن فلسطینیان کرانۀ غربی رود اردن، همانند نوار غزه، شده و گفته است : "سازش با رژیم صهیونیستی هیچ چیز از بیرحمی این رژیم اشغالگر، شرور و گرگ صفت کم نمی کند."

اگر چه علی خامنه ای رفراندوم را "راه حل نهایی" مسئلۀ فلسطین می نامد، اما، در خود ایران برگزاری رفراندوم عملاً ناممکن است زیرا، هر گونه همه پرسی در هر سطحی فقط به میل و ارادۀ رهبر بستگی دارد.

در جریان اعتراض های آبان ماه گذشته در ایران برگزاری رفراندوم برای تغییر قانون اساسی یکی از شعارهای محوری معترضان در تظاهرات و راهپیمایی های سراسری کشور بود که طی آن البته صدها نفر از تظاهرکنندگان در سکوت و انفعال جهانی به ضرب گلوله و تیربار از پای درآمدند.

در میان گروه های فلسطینی دو گروه حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه بیشترین کمک های مالی و لجستیکی حکومت ایران را دریافت می کنند و "جبهۀ خلق برای آزادی فلسطین" به عنوان یکی از همکاران سرویس های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور معرفی می شود.

رژیم آلمان نازی به ویژه در آخرین دورۀ حیات خود اصطلاح "راه حل نهایی" را برای کشتار میلیون ها یهودی ابداع کرد و در اردوگاه های مرگ مناطق تحت اشغال خود در اروپا به اجرا گذاشت.

 ناصر اعتمادی - رادیو بین المللی فرانسه