به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، خرداد ۲۲، ۱۳۹۰

حضور دوباره معترضان در سالگرد انتخابات

چند صد نفر از معترضان هنگامیکه در حال راهپیمایی سکوت بودند و شعاری هم نمی دادند، توسط نیروهای گارد شورش در خیابان ولی عصر تهران بازداشت شدند.

تدابیر شدید امنیتی در تهران 
 به‌گزارش خبرنگاران ایرنا در سطح شهر تهران، نیروهای انتظامی برخی از افرادی كه سعی در برهم زدن نظم عمومی و تحریك عابرین و رهگذران را داشتند، بازداشت كردند
 خبرگزاری فرانسه روز يکشنبه به نقل از شاهدان عينی گزارش می‌دهد که هزاران تن از نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی ايران به منظور جلوگيری از هر گونه تظاهرات مخالفان در دومين سالگرد انتخابات رياست جمهوری در خيابان وليعصر تهران مستقر شدند.
پيشتر، شورای هماهنگی راه سبز اميد خواستار برگزاری راهپيمايی سکوت در پياده‌روهای خيابان ولی عصر تهران، حد فاصل ميدان ولی عصر تا ميدان ونک، در روز يکشنبه، ۲۲ خرداد، شده بود. اين شورا چنين فراخوانی را نيز برای شهرهای ديگر ايران داده بود.
اين فراخوان، پشتيبانی شماری از سازمان‌ها و تشکل‌های مخالف را به همراه داشت.
در اين همین برخی گزارش‌ها حاکی از حضور ماموران انتظامی در خيابان‌های فاطمی، ميدان فردوسی، مطهری، بهشتی، بهبودی و شادمان، و ميدان توحيد و دیگر کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به خیابان ولی‌عصر تهران است.

همچنين به گزارش وب‌سايت‌های نزديک به اصلاح طلبان، نيروهای لباس شخصی سوار بر موتور نيز در مسير خيابان وليعصر تردد می‌کنند.
يک شاهد عينی نيز به راديو فردا گفت که به مغازه‌های اطراف ميدان انقلاب دستور تعطيلی داده شده بود.
از سوی دیگر به گزارش وب‌سايت‌های نزديک به اصلاح طلبان، جمعيت زيادی در يکشنبه عصر، در خيابان‌های منتهی به ميدان ونک و نيز در اطراف ميدان وليعصر تجمع کرده‌اند.

وب‌سايت کلمه، نزديک به مير حسين موسوی، نوشت: «حضور مردم در تقاطع مطهری- ولی عصر و پارک ساعی - وليعصر، پرشمارتر از نقاط ديگر خيايان ولی عصر تهران بود و مردم در سکوت کامل در حال راهيپمايی بودند.»
کلمه همچنين گزارش‌ داده است که درگيری‌های پراکنده‌ای ميان شرکت‌کنندگان در راه‌هپيمايی سکوت و نيروهای ضدشورش در ميدان ولی عصر روی داده است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است که ماموران امنیتی در تهران مجهز به تفنگ‌های رنگ‌پاش هستند.
همچنین برپایه دیگر گزارش‌هایی که به دست رادیو فردا رسیده نیروهای انتظامی به صورت پر شمار در میدان‌ها و معابر اصلی شهر تهران مستقر شده است.
برپایه این گزارش‌ها حضور نیروهای امنیتی به ویژه در خیابان‌های مطهری، فاطمی، بهشتی و میدان ونک چشمگیر است.

این گزارش‌ها حاکی از آن است که ماموران امنیتی و موتور سواران لباس شخصی در سطح شهر هستند و حضور آنها به ویژه در محدوده خیابان ولی‌عصر پررنگ است.

همچنین گزارش می‌شود چند صد نفر از معترضان در حالی که در حال راهپیمایی سکوت بودند و شعاری هم نمی دادند، توسط نیروهای گارد شورش در خیابان ولی عصر تهران بازداشت شدند
شمار معترضان در خیابان ولی‌عصر و پیاده‌روهای آن قابل توجه است.

ایرنا: بازداشت تعدادی در سالگرد 22خرداد

ایرنا : "توطئه تعداد معدودی از فتنه‌گران و آشوب طلبانی كه درصدد ایجاد نا امنی و برهم زدن نظم عمومی شهر تهران در سالگرد انتخابات شكوهمند 22 خرداد 1388 بودند، با بصیرت شهروندان و حضور هوشیارانه آنان نقش بر‌آب شد.
...حضور مقتدرانه نیروهای حافظ نظم و امنیت در تهران، سبب شد كه معدودی از عناصر اخلالگر و آشوب طلب كه با هدایت خارجی بدنبال برهم زدن فضای آرام جامعه بودند، نتوانند به اهداف خود دست یابند.
به‌گزارش خبرنگاران ایرنا در سطح شهر تهران، نیروهای انتظامی برخی از افرادی كه سعی در برهم زدن نظم عمومی و تحریك عابرین و رهگذران را داشتند، بازداشت كردند."