به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، خرداد ۲۶، ۱۳۹۰

            بيل وارن
گنج‌یاب آمريكايی به دنبال جسد بن‌لادن

یک گنج‌یاب آمریکایی قصد دارد با هدف اثبات دروغ بودن ادعای اوباما در خصوص مرگ بن‌لادن، دریای عمان را به جستجوی جسد وی مورد كنكاش قرار دهد.
به گزارش العربیه، هنگامی که آمریکا اسامه بن لادن رهبرالقاعده را مسئول اصلی عملیات 11 سپتامبر معرفی کرد برای دستگیری یا کشتن او 25 ملیون دلار جایزه تعیین کرد ولی این مبلغ هنگفت نصیب هیچ کس نشد.
حتی پاکستانی ها که نقشه های زیادی برای رسیدن به این مبلغ هنگفت در سر می پروراندند ناگهان غافلگیرشدند وگنجینه ای را که حدود 5 سال از آن خوب نگهداری کردند به آسانی از دست دادند.
اما با کشته شدن بن لادن به دست خود آمریکایی ها و انداختن جسد وی به عمق چهار هزارمتری در دریای عرب، این مبلغ نصیب هیچ کس نشد.

بيل وارن یکی از غواصان حرفه ای آمریکایی تصمیم گرفته جسد بن لادن را در اعماق چهارهزار متری دریای عرب پیدا کند.
او سابقه ای 39 ساله در این کار دارد وتاکنون گنج های زیادی را از اعماق دریا بیرون آورده ومیلیاردها دلار به جیب زده است.
وی طی سال های گذشته توانست ابزارغواصی خود را به بهترین شکل بر اساس تکنولوژی جدید پیشرفته کند.
بیل وارن می گوید : " اگر بتوانم جسد بن لادن را بیابم و گروه خونی او را آزمایش کنم در آن صورت می توانم پاسخ میلیون ها نفر را که در مورد کشته شدن بن لادن توسط آمریکایی ها تردید دارند ، بدهم."

بیل وارن در مصاحبه ای با سایت خبری " تی- ام – زد " گفت :" من خود ادعاهای دولت آمریکا را باور نمی کنم وآقای اوباما دلایل کافی برای آمریکایی ها ارائه نداده است."
این غواص آمریکایی از سال 1972 به غواصی مشغول است و تاکنون توانسته است چندین گنج از کشتی های غرق شده در دریا پیدا کند.
یکی از کشتی هایی که این غواص توانسته است در درون آن گنج پیدا کند یک کشتی انگلیسی است که از صدها سال پیش در دریا غرق شده بود.
آقای بیل وارن گرچه قبلن به آوازخوانی مشغول بود ولی اکنون نام او به عنوان یک غواص حرفه ای مطرح است.

اما به نظر می رسد که این بار ماموریت بسیار دشواری را انتخاب کرده است. پیدا کردن زنده بن لادن 10 سال طول کشید اما بالاخره مرده او را یافتند ، حال باید دید مرده او آنهم در قعر دریا چه مدت طول می کشد.