به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، تیر ۰۴، ۱۳۹۰

مریم مجد به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد

آخرین خبرها حاکی از آن است که مریم مجد، خبرنگار و عکاس ورزشی که در راه سفر به آلمان در فرودگاه امام خمینی تهران دستگیر شده بود، طی تماس های کوتاه با خانواده از بازداشت و نامساعد بودن حال عمومی خویش به جهت مشکلات قلبی و کلیوی، در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده است.
به گزارش دانشجونیوز، مریم مجد، تنها عکاس تخصصی حوزه ورزشی ایران که جمعه هفته گذشته قصد داشت برای همکاری های خبری مشترک با پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال زنان آلمان، ایران را به مقصد آلمان ترک کند، با ممانعت نیروهای امنیتی حکومت ایران در فرودگاه امام خمینی تهران مواجه شده و بلافاصله نیز بازداشت شد.  
همچنین گزارش ها حاکی از مشکلات قلبی و کلیوی این عکاس ورزشی دارد که نگرانی ها از وضعیت وی را افزایش داده است.
بر اساس این گزارش، مریم مجد طی تماسی که با خانواده خویش برقرار کرده از آنان خواسته است که برای آزادی اش هرچه سریعتر اقدام نمایند.
گفته می شود بازپرس پرونده مریم مجد دستور ملاقات وی با خانواده را صادر کرده است که این امر با مخالفت بازجوی وی مواجه شده است.
این در حالی است که آیین دادرسی کیفری ایران صراحتا بر استقلال قوه قضاییه و لزوم عدم دخالت دستگاههای اطلاعاتی در پرونده های قضایی متهمین، تاکید دارد.
منابع آگاه و همچنین نزدیکان وی از اتهامات این خبرنگار ورزشی ایران اظهار بی اطلاعی کرده و بر بی گناه بودن وی تاکید داشته اند؛ با این وجود خانواده و همچنین وکیل مریم مجد تاکنون سکوت اختیار کرده و خبری از وضعیت فرزندشان نداده اند.
گفتنی است مریم مجد، سابقه همکاری با مجله زنان، خبرگزاری ایسنا و روزنامه ورزشی تماشا را در کارنامه خود دارد.