به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، اسفند ۰۶، ۱۳۹۰

کوهیار گودرزی به ٦ سال حبس تعزیری محکوم شد
به گزارش دانشجونیوز به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر، کوهیار گودرزی از سوی شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به تحمل ٦ سال حبس تعزیری محکوم شد.
اتهام های وی در دادگاه " تبلیغ علیه نظام" و " اجتماع و تبانی علیه نظام" عنوان شده است.
کوهیار گودرزی که در تاریخ ٩ مردادماه بازداشت شده بود، بیش از ٦٠ روز در سلول انفرادی نگه‌داری شد و به مدت سه ماه از محل بازداشت او اطلاعی در دست نبود. به گفته خانواده این فعال حقوق بشر، وی همچنان در بند امنیتی ٢٠٩ به سر می‌برد و مسئولان امنیتی از انتقال او به بند عموم خودداری می‌کنند.
ادامه نگه‌داری کوهیار گودرزی در بند امنیتی ٢٠٩ در شرایطی صورت می‌گیرد که وی دوران بازجویی خود را پشت سر گذاشته و طبق قانون، می‌بایست به بند عمومی منتقل شود. گودرزی هم‌اکنون هفتمین ماه بازداشت خود را در بازداشت‌گاه ٢٠٩ سپری می‌کند.
هم‌چنین پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت کوهیار، در کرمان دستگیر شده و از سوی دادگاه به تحمل ٢٣ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به حبس تعلیقی محکوم شد. با این وجود به علت داشتن پرونده دیگری در شعبه ١٠٤ دادگاه عمومی کرمان، قاضی از آزادی وی خودداری کرده است.
به گفته وکیل پروین مخترع، دادگاه دیگر او با اتهام " توهین به شهدا و رهبری" قرار است روز ٧ اسفندماه برگذار شود و در صورت صدور حکم برائت، وی از زندان آزاد خواهد شد. پروین مخترع هم‌اکنون در بند عمومی زندان کرمان نگه‌داری می‌شود.