به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، مهر ۰۲، ۱۳۹۱

فائزه هاشمی بازداشت شد

منابع نزدیک به خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به بی بی سی فارسی خبرداده اند ماموران دولتی ساعت یازده شنبه شب به وقت تهران به منزل فائزه هاشمی رفته اند و “او را برای اجرای حکم با خود برده اند.”

به گزارش بی بی سی فائزه هاشمی دی ماه سال گذشته در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه حکومت به شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

ظاهرا پرونده اتهامی خانم هاشمی به مصاحبه با نشریه الکترونیکی روز آنلاین ارتباط دارد. خانم هاشمی در این مصاحبه از قوه قضاییه انتقاد کرده بود و گفته بود این قوه با “اراذل و اوباشی که به نام اسلام، انقلاب و ارزشها” دیگران را هدف حمله قرار می دهند برخورد نمی کند.

همین منابع به بی بی سی گفته اند مهدی هاشمی برادر فائزه هاشمی قصد دارد به زودی به ایران بازگردد.

مقام های قضایی ایران مهدی هاشمی را یکی از سران اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ می دانند و شماری از مقام ها و رسانه های محافظه کار خواهان بازداشت فوری او در فرودگاه تهران شده اند.

مهدی هاشمی دخالت در آن ناآرامی ها را تکذیب کرده است. او در سال های اخیر به عنوان دانشجو، مشغول مطالعه در دانشگاه اکسفورد بوده است.

برخی از رسانه های ایران می گویند که اکبر هاشمی رفسنجانی رایزنی هایی را برای “محاکمه عادلانه” فرزندش با “برخی مقام های عالی رتبه” انجام داده است.

همزمان خبرگزاری فارس از قول محمود علیزاده طباطبایی وکیل مهدی و فائزه هاشمی در ایران خبرداده بود اگر شنبه شب آقای هاشمی به ایران بازنگردد، سفرش برای مدتی به تاخیر خواهد افتاد.

این خبرگزاری گفته با به زمین نشستن پرواز دوبی به تهران و نبودن مهدی هاشمی در میان مسافران، دانشجویان بسیجی که در فرودگاه برای اعتراض به ورود او گردهم آمده بودند فرودگاه را ترک کرده اند.

در روزهای اخیر با انتشار خبر بازگشت مهدی هاشمی به ایران محافظه کاران تهدید کرده اند در صورت بازگشت وی او را محاکمه خواهند کرد.