به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، تیر ۲۴، ۱۳۹۵

واکنش همایون شجریان به خبر وخامت حال محمدرضا شجریان:

 محمدرضا شجریان 

نشانه ای از سرطان نیست 
بعد از اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اعلام کرد که وضعت جسمانی محمدرضا شجریان استاد موسیقی ایران خوب نیست، همایون شجریان فرزند او در اینستاگرام خود اعلام کرد که "نشانه ای از پیشرفت سرطان" در بدن آقای شجریان دیده نمی شود.همایون شجریان نوشت: 

دوستان عزيز با سلام و احترام اميدوارم همواره خوب و سلامت و برقرار باشيد. 
نتايج تمام آزمايشات خوب هستند و در هيچ كدام نشانه اى از پيشرفت سرطان ديده نشده است. 
همانطور كه از قبل مى دانيد تنها ضعف جسمانى ست كه آنهم به اميد دوست، با تغذيه و دارو و فيزيوتراپى تا قبل از آنكه زمان براى شروع مرحله دوم درمان از دست برود برطرف خواهد شد. 

علت طولانى تر بودن اين ضعف بر كسى معلوم نيست اما رسيدگى در نهايت خودش در حال انجام است. مرحله دوم درمان براى بازگشت نكردن و پيشرفت نكردن مريضى الزامى به نظر مى رسد، تا معشوق چه خواهد.

 شايعات ناراحت كننده اى به گوش مى رسند كه پايه و اساس درستي ندارند، ايشان هوشيارى شان سر جاست و نسبت به يك ماه گذشته با روحيه بالاترى دستورات پزشك را اجرا مى كنند. 

بد نيست بدانيد با اشتياق زياد همراه من و برادرم رايان جام ملت هاى اروپا را تا پايان دنبال كردند و از قهرمان شدن تيم پرتغال شايد به خاطر بازيكن محبوبشان رونالدو راضى به نظر مى رسند. 

زندگى اينجا تمام نشده و نبضمان بيدار و هشيار است. از تلويزيون و اخبار بدور هستند و ما هم از رساندن خبرهاى تاسف برانگيز كه ناراحتشان مى كند خوددارى ميكنيم و پيغام هاى محبت آميز شما نازنينان را بدون كم و كاست به اطلاع شان مى رسانيم و لبخند واقعى را دريافت مى كنيم. 

هر بار كه شعرى از حافظ برايشان ميخوانم زبان به تحسين اين مرد آسمانى مى گشايند و باورم نمى شود در غزلى كه برايشان تفال زدم او نيز اينچنين كرد و فرمود: 
ای دوست دست حافظ تعویذ چشم زخم است یا رب ببینم آن را در گردنت حمایل 
با اينكه سرطان را ميهمان خود مى خوانَد، به شوخي به ايشان گفتم شاعر گفته ميهمان گرچه عزيز است ولى همچو نفس خفه مى سازد اگر آيد و بيرون نرود تا مصمم ترشان كنم براى بدرقه ميهمان. 

تجسم وضعيت براى مثال از نظر حقير مانند شهرى است از شهرهاى ايران كه مهاجمان وارد شده باشند و بخواهند به اشغالش در بياورند، بسيارى از ما شاهدش بوده ايم در آن زمان كه دليران ايران مى جنگيدند و جان فشانى ميكردند، 
دوست مى كوشيد تا در آن ناگوار روزگار روحيه دهد و دعا ميكرد براى موفقيت، و برعكس آن شايعات مى كوشيد براى پذيرش نابودى. از اين لحظه هر خبر قابل توجهى كه لازم باشد عزيزان را از آن باخبر كنم، از طريق همين اينستاگرام به اطلاع شان خواهم رساند. 
رسانه هاى محترم و اشخاص محترمى كه مايل هستند خبر رسانى كنند مى توانند آخرين اطلاعات خود را از اين طريق دريافت نمايند. 
در آخر نمى توانم بار ديگر از استاد بزرگ عباس كيارستمي ياد نكنم مردى كه جايش را فقط خودش ميتواند پر كند. 
روحش شاد...