به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، تیر ۲۸، ۱۳۹۵

وزیر کشور فرانسه:

برنارد کازنوو

کشتار نیس نشان می‌دهد که با افراطی‌های تازه‌ای
 روبرو هستیم
بر اساس گزارش پلیس فرانسه، محمد لحویج بوهلال، عامل جنایت تروریستی چهاردهم ژوئیه شهر نیس در روزهای ۱۲ و ۱۳ ژوئیه محل اقدام تروریستی خود را به وسیلۀ کامیون شناسایی کرده بود.

برای اولین بار برخی از صدها شاهدی که از سوی پلیس مورد بازجویی قرار گرفته اند به موضوع مذهبی بودن محمد لحویج بوهلال نیز اشاره کرده اند. با این حال، پدر قاتل مدعی است که فرزند وی هیچ پیوندی با دین نداشته است.

پلیس فرانسه امروز یکشنبه هفدهم ژوئیه دو تن دیگر از اطرافیان عامل کشتار تروریستی چهاردهم ژوئیه شهر نیس را بازداشت کرد و همزمان به بازداشت موقت همسر سابق وی خاتمه داد. به گفتۀ یکی از شاهدان که توسط پلیس بازداشت و بازجویی شده، محمد لحویج بوهلال، آشنایان و دوستان بسیاری در شهر نیس داشته است.

برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه، می گوید : از قرار "محمد لحویج بوهلال" به سرعت به افکار افراطی اسلامگرایانه روی آورده بود. او تصریح کرده است که "از این پس با افرادی روبرو هستیم که متاثر از پیام داعش دست به اقدام های خشونت آمیز افراطی می زنند بی آنکه لزوماً در نبردهای نظامی شرکت کرده و یا آموزش های نظامی دیده باشند."

پلیس فرانسه نیز با استناد به اظهارات همسر سابق محمد لحویج بوهلال و چهار تن از اطرافیان وی گفته است که ظاهراً عامل کشتار نیس به تازگی به سمت اسلام افراطی گرایش پیدا کرده بود.

محمد لحویج بوهلال در چهاردهم ژوئیه گذشته به وسیلۀ کامیونی سنگین جمعیتی انبوه در یکی از خیابان های پُر رفت و آمد شهر نیس را هدف گرفت و با عبور از روی افراد ۸۴ نفر از جمله ۱۰ کودک را به قتل رساند و صدها نفر دیگر را زخمی کرد. گروه "داعش" دو روز بعد مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده گرفت و گفت که لحویج بوهلال با پیروی از فراخوان این گروه دست به این جنایت زده است. 
رادیو فرانسه