به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، مرداد ۰۶، ۱۳۹۵

خطای پزشکی

«هفت ماه به من گفتند سرما خورده‌ای، شلغم بخور و گردو نخور»!
منیژه حکمت 
منیژه حکمت که از چهارشنبه گذشته در بیمارستان بستری است، روز ۳ مردادماه تحت عمل جراحی قلب باز قرار می‌گیرد.

این تهیه‌کننده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با ایسنا گفت:‌ به دلیل مشکلات تنفسی که داشتم طی ۲۰ روز در آلمان در بیمارستانی در کلن و بیمارستان قلب برلین تحت مداوا بودم که در نهایت تصمیم گرفتم عمل جراحی به دست پزشکان ایرانی انجام شود.

کارگردان «زندان زنان» با اظهار امیدواری از اینکه این اتفاق برای هیچ ایرانی رخ ندهد، ادامه داد: طی هفت ماه گذشته درگیر معالجه هستم که متأسفانه در ابتدا بیماری‌ام اشتباه تشخیص داده شد. مشکلات و سختی‌های زیادی در خارج از کشور برایم پیش آمد و بی‌مسئولیتی‌های بیمه مسافرتی و سفارت ایران در آلمان مشکلاتم را بیشتر کرد. مسئولان سازمان سینمایی هم در حالی که مطلع بودند حتی یک بار حالم را نپرسیدند.

حکمت که با تقدیر از تلاش‌های دکتر فیروزآبادی، دکتر جاویدی و دکتر اسلامی گفت:‌ فردا ۳ مردادماه قرار است عمل قلب باز انجام شود که امیدوارم مشکل خاصی پیش نیاید.

از سوی دیگر، سینما سینما به نقل از کانال پوریا عالمی نوشت:

منیژه حکمت: من فردا عمل قلب باز دارم و با انرژى بسیار آماده‌ام که در بیمارستان پارس عمل کنم. راستش من هم دچار تشخیص غلط پزشکى شدم، منتها به شکلى خنده‌دار! از زمستان سرفه‌هاى بسیار مى‌کردم و پزشکهاى بسیارى بعد از معاینه‌هاى بسیار گفتند من مشکل ریه و سرماخوردگى دارم و آمپول بزنم و شلغم بخورم خوب میشوم و گردو هم نخورم چون حساسیت زاست! هشت ماه گذشت و سرماخوردگى و مشکل ریه حل نشد تا چندهفته پیش که سفرى به آلمان کردم و همان هفته اول سرفه‌ها تشدید شد و من در بیمارستانى در کلن و بعد در برلین بسترى شدم. دکترهاى آلمان تشخیص بیمارى حاد قلبى دادند! من گفتم دکترهاى خودمان گفتند سرما خوردم و خودش خوب میشود! خلاصه تجویز شلغم داخلى به داد من نرسید و من را به کما در آلمان کشاند. پزشکهاى آلمان دستور به عمل باز و فورى قلب دادند. اما من به ایران برگشتم تا همین‌جا عمل کنم. فرزندان و دوستانم از من می‌پرسند چرا با این همه ماجرا که پیش آمده در آلمان بسترى نماندم و عمل نکردم؟ پاسخ من خیلى ساده است: به خاطر اینکه دخترهایم ایران بودند و خانواده‌ام هم اینجا هستند و در ضمن به دکتر جاویدی اطمینان کامل داشتم.