به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، فروردین ۰۴، ۱۳۹۶

دکتر نورعلی تابنده از احتمال سوء قصد به جان خود خبر داد

دکتر نورعلی تابنده
 "برنامه‌هایی قرار است اجرا شود."
دکتر نورعلی تابنده روز سه‌شنبه دوم فروردین ماه ۱۳۹۶، در سخنان کوتاهی، خبر از توطئه‌های پنهان و سوء قصد به جان خود داده است.
او در یک فایل صوتی گفته، که بارها احساس کردم برنامه‌هایی هست که قرار است اجرا شود، اما دعاهای شما نگذاشته که این برنامه‌ها اجرا شود.
این سخنان در حالی بیان شده که دکتر نورعلی تابنده از اسفندماه ۱۳۹۵ در بیمارستان مهر بستری است و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

روزانه تعداد زیادی از دراویش گنابادی در خیابان زرتشت تهران و در مقابل بیمارستان مهر تجمع و برای سر سلسله‌ی دراویش نعمت‌اللهی دعا و طلب خیر می‌کنند.
دکتر نور علی تابنده سال‌هاست تحت فشار دستگاه‌های امنیتی و «اداره فرق و ادیان» وزارت اطلاعات قرار دارد و از زمان هجرت به خراسان و استقرار در منزل پدری در بیدخت به حالت «شبه حصر» روزگار خود را می‌گذراند.
گفتنی است محبوب علی‌شاه» قطب پیشین سرسلسله‌ی دراویش گنابادی نیز در دی‌ماه ۱۳۷۵ به مرگ مشکوک درگذشت. گفته شده که وی به دلیل «ایست قلبی» از دنیا رفته، اما دکتر «مصطفی آزمایش» از دروایش گنابادی و فعال حقوق بشر معتقد است وی در جریان قتل‌های زنجیره‌ای دهه هفتاد، به دست باند امنیتی سعید امامی به صورت غیرمحسوس کشته شده است.
آمدنیوز