به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، اسفند ۲۴، ۱۳۹۵

عبدالعلی ادیب برومند، رییس هیات رهبری و شورای مرکزی جبهه ملی ایران در تهران درگذشت

تنها اوست که می ماند

 اطلاعیه ی جبهه ملی ایرانعبدالعلی ادیب برومند، رییس هیات رهبری و شورای مرکزی جبهه ملی ایران، عصر دوشنبه ۲۳ اسفند در تهران درگذشت. آقای برومند هنگام مرگ ۹۳ سال داشت.
حسین موسویان، رییس هیات اجرایی جبهه ملی ایران با تایید خبر درگذشت وی گفت که آقای ادیب برومند با بیماری قلبی دست و پنجه نرم می‌کرد و از صبح دوشنبه دچار تنگی نفس شده بود.
به گفته موسویان، ادیب برومند در ساعات بعدازظهر مشغول استراحت می‌شود که در همان حالت فوت می‌کند.
رییس هیات اجرایی جبهه ملی ایران افزود آقای برومند در آرامگاهی که در زادگاه خود، شهر گز اصفهان ساخته بود، به خاک سپرده می‌شود.
عبدالعلی ادیب برومند فعالیت سیاسی خود را از جریان ملی شدن صنعت نفت در دهه سی شمسی آغاز کرد و از آن وقت تا هنگام مرگ از اعضای جبهه ملی بود.
او وکیل دادگستری بود و شعر می‌سرود.
عبدالعلی ادیب برومند، پسرعمه عبدالرحمن برومند، رییس هیات اجرایی نهضت مقاومت ملی ایران و از نزدیکان شاپور بختیار بود که فروردین ۱۳۷۰ در عملیاتی که به جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شد، با ضربات کارد در مقابل منزل مسکونی‌اش در پاریس به قتل رسید.

رادیو فردا 


 اطلاعیه ی جبهه ملی ایران 

تنها اوست که می ماند

با اندوه و تاسف بیکران درگذشت شاعر ملی، رئیس شورای مرکزی و هیات رهبری جبهه ملی ایران و پوینده دیرپای راه مصدق بزرگ، استاد ادیب برومند را به اطلاع هموطنان عزیز می رسانیم.

مراسم تشییع و تدفین متعاقباٌ به آگاهی یاران و اعضا و هواردان جبهه ملی ایران خواهد رسید.

۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۵
تهران- جبهه ملی ایران


احترام آزادی:
ما ضایعهً از دست رفتن آقای عبدالعلی برومند، رئیس هیات رهبری و شورای مرکزی جبهه ملی ایران را به خانواده، دوستان و یاران محترم شان  تسلیت گفته، خود را در این اندوه، شریک می دانیم.