به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، فروردین ۰۱، ۱۳۹۶

حمایت رسمی احمدی‌نژاد از بقایی:

مراقبم حذف نشود 
حمید بقایی از اعضای کلیدی کابینه دوم محمود احمدی‌نژاد بود که مدتی به زندان افتاد

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور سابق ایران در بیانیه‌ای به‌طور رسمی از نامزدی حمید بقایی حمایت کرده و گفته که مراقب است که او رد صلاحیت نشود.

آقای احمدی‌نژاد در پیامی که بخش‌هایی از آن ویدئویی منتشر شده، گفته است: "صیانت از حقوق عمومی و مراقبت از حرکت کشور در مسیر صحیح، وظیفه‌ای همگانی است و بر این اساس وظیفه خویش می‌دانم که مراقبت نمایم تا اشتباهات سال ۱۳۹۲ یعنی حذف برخی انسان‌های صالح از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری تکرار نشود، اشتباهاتی که عملا دایره انتخاب مردم را محدود ساخت و کشور را از حرکت در مسیر پیشرفت برای سال‌ها عقب انداخت."
در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ اسفندیار رحیم‌مشایی از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رد صلاحیت شد.
در بیانیه امروز، ۲۹ اسفند، آقای احمدی‌نژاد به دیدارهای خود با رهبر ایران اشاره کرده و گفته آیت‌الله خامنه‌ای یک بار در شهریور ماه و بار دیگر در آذرماه ۱۳۹۵ به او "توصیه کرده" که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶۶ شرکت نکند.
رییس جمهور سابق ایران می‌گوید: "این توصیه مقام معظم رهبری به هیچ وجه مانع کاندیداتوری دیگر دوستان و برادران، یا نافی مسئولیت‌های این خادم کوچک ملت در قبال مسائل کشور و انقلاب نبوده و نیست."
او بعد از این "دیدارها" در بیانیه‌ای گفته بود که از هیچ نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نخواهد کرد. اما چندی بعد تصویر او در کنار حمید بقایی منتشر شد که اعلام کرده بود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ شرکت خواهد کرد.
آقای احمدی‌نژاد در بیانیه امروز خود گفته که به این دلیل اعلام کرد از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند که یک جناح سیاسی قصد داشت از نام او "به نفع فرد مورد نظر خود بهره‌برداری کند."
به گفته رییس جمهور سابق ایران، ورود حمید بقایی به عنوان یک نامزد "مستقل"، فضای انتخاباتی و سیاسی را از "دو قطبی انحصاری دو جناح سابقه‌دار در حاکمیت" خارج می‌کند.
او همچنین گفته "انتخابات آزاد، حق مردم است و احدی نمی‌تواند آن را محدود کند یا نظر خود را بر ملت تحمیل نماید." 
بی بی سی