به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، آذر ۲۵، ۱۳۹۱

(طنز) ثبت نام حاجی‌بابایی در کتاب گینس

حاجی‌بابایی، که یکی از وظایف روزانه‌اش نوشتن تسلیت برای خانواده دانش‌آموزان کشته‌شده یا همدردی با بچه‌های معلم‌های کشته‌شده است، دوباره نامه نوشته و پیام تسلیت داده:


«حادثه غم‌انگیز تصادف مینی‌بوس در محور شهرکرد به لردگان و جان باختن 2 تن از فرهنگیان زحمتکش موجب تأثر و تألم اینجانب، عموم فرهنگیان و دانش‌آموزان گردید.»

چرا حاجی‌بابایی متاثر و متالم گردیده است؟

الف- چون جان باختن 2 تن معلم خیلی کم است. وقتی اتوبوس چپ می‌کند و 26 دانش‌آموز جان‌شان را از دست می‌دهند، دیگر وقتی مینی‌بوس چپ می‌شود آدم توقع دارد دست کم پانزده‌تایی آمار داشته باشیم.

ب- چون معلمان که با حقوق و مزایای این‌چنینی جان سالم به در برده‌اند، حتما سخت‌جان هستند و خیلی بد است که با یک تصادف ساده به آموزش و پرورش ضرر بزنند.

چرا که چی؟

حاجی‌بابایی دو سه روز پیش گفته بود: «اگه لازم باشه استعفا می‌دم.»

چرا لازم نیست حاجی‌بابایی استعفا بدهد؟

الف- حیف این همه استعداد.

ب- تازه دارد آب‌دیده می‌شود.

پ- قصد دارد با تلفات سایپا و ایران‌خودرو رقابت کند.

ت- تا اسمش را در کتاب گینس ثبت نکند ول‌کن نیست.


سرویس در محل

حاجی‌بابایی در ادامه گفته:

« اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم استان چهار محال و بختیاری به ویژه فرهنگیان، دانش‌آموزان و خانواده‌های محترم آنها و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌نمایم.»

حاجی‌بابایی این وعده را به بازماندگان و دیگر معلمان و دانش‌آموزان داد که می‌توانند از امکان آتش‌سوزی کلاس و بخاری، چپ کردن اتوبوس، تصادف مینی‌بوس، سقوط به دره، سقوط هواپیما، ریختن سقف و دیگر امکاناتی که آموزش و پرورش برای ارتقای سطح کیفی آموزش در نظر گرفته است به صورت رایگان و البته سرویس در محل استفاده کنند.

شعار هفته

ناظم سر صف در بلندگو می‌گوید:
آتش، مدرسه، بخاری

دانش‌آموزان یک‌صدا پاسخ می‌دهند:
وزیر بی‌بخاری

تا اطلاع ثانوی صبح‌ها به عنوان شعار هفته در مدارس استفاده شود.

از پوریا عالمی‌ در روزنامه قانون
برگرفته از فرارو