به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، آذر ۲۶، ۱۳۹۴

بیانیهً کارزار لگام در مورد حکم اعدام آقای محمد علی طاهری


هموطنان عزیز!
همان‌گونه که آگاهید، آقای محمد علی طاهری بنیانگذار روش فرادرمانی، سایمنتولوژی و عرفان کیهانی یا عرفان حلقه، به رغم اینکه فعالیت‌هایش دارای مجوز قانونی معتبراز مراجع ذیصلاح  بوده و در زمان گذشته مورد تأیید و توجه نظام بوده و ازایشان به سبب آن تقدیر نیز به عمل آمده است؛ ازاواخر سال ۸۹ با گسترش حلقه مخاطبان ایشان، با محدودیت‌هایی گسترده روبرو و در نتیجه اعمال این محدودیت‌ها ناگزیر به توقف کلیه فعالیتهای خود در سال ۸۹ شد.

ایشان در تاریخ 14 اردیبهشت سال 90 برای سومین بار بازداشت و مورد محاکمه غیرعلنی قرار گرفت. که به دنبال آن به اتهامات واهی افساد فی الارض، توهین به مقدسات، دخالت درامر پزشکی، تهیه و تکثیر و توزیع آثار سمعی و بصری غیر مجاز و چند اتهام واهی دیگر به تحمل 5 سال زندان و جزای نقدی و شلاق محکوم شد. و ازآن تاریخ تا کنون، در زندان انفرادی بازداشتگاه اوین بسر می برد.
اخیرا که حکم 5 ساله ایشان رو به اتمام است، بار دیگر و بر خلاف تمامی موازین حقوقی و بدون برگزاری دادگاهی علنی و عادلانه، ایشان را متهم به ارتداد، و محکوم به اعدام کرده اند.
ما فعالان کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام) حکم اعدام آقای طاهری را که برخلاف قانون بوده و به هیچ عنوان وجاهت قانونی ندارد، شدیدا محکوم می کنیم و خواستار آنیم که در صورتی که اتهاماتی بر اساس قوانین ایران بر آقای محمد علی طاهری و فعالیت گروه ایشان وارد است، در دادگاهی علنی و عادلانه باحضور وکیلی تعیینی، به این اتهامات رسیدگی شود.
ما از مردم شرافتمند وانساندوست ایران نیز می خواهیم تا آنجا که در توان دارند از اجرای این حکم پیشگیری کنند.
کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام)
بابک احمدی، جعفر پناهی، علی رضا جباری، فریبرز رئیس دانا، نسرین ستوده، فریده مرادخانی، اسماعیل مفتی زاده ، محمد ملکی،  محمد نوری زاد
سه شنبه, 15 دسامبر 2015