به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، دی ۲۳، ۱۳۹۵

ارایه طرح معرفی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا

رهبر جمهوری اسلامی ایران در کنار تعدادی از فرماندهان نظامی از جمله مقام های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی


واشنگتن (صدای آمریکا فارسی) - تد کروز و جیم اینهاف دو سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه یک طرح جدید ایرایه کردند که براساس آن خواستار شدند که وزارت خارجه آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی بشناسد.

در بخشی از پیشنویس این طرح آمده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با معیارهای قوانین آمریکا برای تشخیص یک سازمان تروریستی خارجی مطابقت دارد.

در این نامه وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا موظف شده تا بعد از تصویب این طرح، نهایتا ظرف سی روز گزارش بدهد که به نظر او سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید در لیست گروه های تروریستی خارجی قرار بگیرد و یا اگر نه، دلایل را توضیح بدهد.

همزمان با درخواست این دو سناتور، طرح مشابهی توسط مایکل مک‌کال از اعضای مجلس نمایندگان ثبت شده است.
آقای مک کال که نماینده یکی از مناطق ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان است، گفته، اگر یک سازمان شبیه یک گروه تروریستی باشد، مشابه یک گروه تروریستی فعالیت کند و از تروریست ها حمایت کند، آنوقت باید آن را یک سازمان تروریستی خارجی نامید.
این عضو مجلس نمایندگان افزود: آنچه آشکار است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجازه داشته در قالب شرکت ها و شبکه قاچاقی مخفیانه از حکم رسمی بگریزد. دولت اوباما تصمیم گرفته بود که چشم بر این فعالیت ها ببندد تا توافق هسته ای پیش برود. توافقی که آیت الله خامنه ای رهبر ایران گفته بود رفتار ایران را تغییر نمی دهد.
آقای مک کال تاکید کرد: در نتیجه، سپاه قدس در سالهای اخیر گروه های مورد حمایت خود مثل حزب الله م حماس را مورد آموزش قرار داد و متحدان و امنیت ملی ما را در منطقه به خطر انداخت.
این عضو مجلس نمایندگان افزود: اکنون زمان پاسخگو دانستن آیت الله رسیده و تصویب چنین قانونی حرکت در مسیر درست است.
صدای آمریکا