به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، تیر ۰۲، ۱۳۹۸

نیویورک تایمز: این مجری فاکس نیوز ترامپ را وادار به دستور توقف حمله به ایران کرد

سوانسون مکنیر کارلسون
نیویورک تایمز طی گزارشی از تاثیرپذیری ترامپ از مجری و تحلیلگر مشهور فاکس نیوز در مورد «حمله به ایران» خبر داده است. به گزارش «انتخاب»؛ این روزنامه آمریکایی با اشاره به اظهارات ترامپ در مورد انصراف از حمله به ایران، ۱۰ دقیقه پیش از شروع عملیات، گزارش داده است که تاکر کارلسون، تحلیل‌گر شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در لغو تصمیم او موثر بوده است.

براساس گزارش نیویورک تایمز، پس از ساقط شدن پهپاد آمریکا از سوی ایران، جان بولتون قصد داشته ترامپ را مجاب به اقدام نظامی علیه تهران کند. ترامپ اما در این باره به کارلسون مجری فاکس نیوز گوش می کند که به او گفته بود پاسخ نظامی به تهران غیرعقلانه و دیوانه وار است.

تاکر سوانسون مکنیر کارلسون،‌ تحلیل‌گر سیاسی محافظه‌کار آمریکایی است که از سال ۲۰۱۶ میلادی برنامه سیاسی «امشب» را با نام خود و در شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز اجرا می‌کند. رسانه‌ها و ناظران سیاست آمریکا،‌ شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز و برنامه کارلسون را از برنامه‌های مورد علاقه ترامپ معرفی کرده‌اند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، این تحلیل‌گر تلویزیونی در میان نمایندگان کنگره، دولتمردان، مشاوران و فرماندهان نظامی، از نفوذ قابل توجه برخوردار است.

نگرانی که کارلسون در این زمینه به ترامپ منتقل کرده مربوط به شخصیت رییس‌جمهور در پرهیز از کشیدن ماشه و جنگجویانه و متقابلانه نبودن وجهه عمومی او بوده است.

کارلسون در برنامه تلویزیونی جمعه ۳۱ خرداد ماه در شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز درباره جنگ با ایران، سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه را زیر سوال برده و غیرمفید خوانده بود.

او اعلام کرده بود:‌ «از ۱۱ سپتامبر،‌ آمریکا میلیاردها دلار را به همراه جان هزاران آمریکایی خرج کرده تا خاورمیانه را در تصور ما بازسازی کند. ناراحت‌کننده است که این را با صدای بلند بگوییم،‌ اما باید بگوییم که این موضوع موفق نبوده است.»