به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، تیر ۰۶، ۱۳۹۸

سناتور وارن: ترامپ آمریکا را در آستانه جنگ قرار داده است

الیزابت وارن 
در آستانه نخستین مناظرات انتخاباتی درون حزبی دموکرات ها در ایالات متحده آمریکا، الیزابت وارن سنتاتور آمریکایی و یکی از حاضران در این مناظره مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد.

الیزابت وارن کاندیدای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها که جایگاهش در نظرسنجی‌ها در حال بالاتر آمدن است روز سه شنبه در انتقاد از ترامپ گفت: «او بحرانی را درست کرده که کشورمان را در آستانه جنگ قرار داده است. او برای ما شرایط امن‌تری ایجاد نکرده بلکه ایالات متحده را بیش از پیش در خطر قرار داده است. او خاورمیانه را به منطقه‌ای خطرناک‌تر بدل کرده است. او کل جهان را به جای خطرناک تری تبدیل کرده است.»

وارن همچنین خواستار همکاری واشنگتن با متحدانش برای یافتن راه‌حلی دیپلماتیک برای اختلافات با ایران شد و افزود: «سیاست خارجی از طریق انتشار توئیت راه حل این موضوع نیست.»

سخنان این سناتور آمریکا بعد از آن بیان شده است که دونالد ترامپ با انتشار توئیت‌هایی تهران را تهدید کرد که در صورت حمله ایران به اهداف آمریکایی، تهران با نیروی قدرتمند و کوبنده نظامی آمریکا به آنها پاسخ داده خواهد شد. ترامپ همچنین گفته است که در برخی موارد، استفاده از نیروی کوبنده نظامی به معنای نابودی کامل خواهد بود.

با این حال دونالد ترامپ بعد از این توئیت ها بار دیگر گفت که کاخ سفید آماده مذاکره با ایران است. سخنانی که از نظر برخی از ناظران، پیام‌های متناقضی به تهران مخابره می کند.

یورو نیوز