به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، فروردین ۳۱، ۱۳۹۹

تعدادی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی مقابل شهرداری تهران تجمع کردند.

اقتصادنیوز : تعدادی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی که ۸ ماه از زمان بازنشستگی آنها می‌گذرد به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه ۴ درصد مشاغل سخت و زیان‌آوربازنشسته نشدند و به همین دلیل مقابل معاونت مالی اداری شهرداری تهران تجمع کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پانا ،یکی از معترضان دراین باره گفت: ما به نمایندگی از ۵۰۰ راننده شرکت واحد که ۸ ماه از زمان بازنشستگی آنها گذشته برای اعتراض به شهرداری تهران آمدیم.

وی ادامه داد: ما رانندگان اتوبوس و کارگران فنی شرکت واحد اتوبوسرانی هستیم که ۸ ماه پیش باید بازنشسته می‌شدیم اما شهرداری و شرکت واحد هنوز حق ۴ درصدی مشاغل سخت و زیان آور ما را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و مستمری بازنشستگی‌مان برقرار نشده است.

او ادامه داد: هیچ مبلغی بابت سوات پایان خدمت از شرکت دریافت نکردیم و هیچ مسئولی نیز پاسخگو نیست. پس از سالها خدمت صادقانه به شهروندان تهرانی در ترافیک سنگین تهران، آلودگی هوا با اتوبوس‌های فرسوده حق پاداش ما عدم پرداخت حق بیمه و سنوات پایان خدمت است.

به گفته وی، بسیاری از انندگان اتوبوس به دلیل تردد در هوای آلوده تهران دارای مشکلات تنفسی هستند و آمار مرگ و میر آنها نسبت به سایر مشاغل به دلیل همین دشواری‌ها بالاتر است. شهرداری وعده داده بود پیش از سال و در اسفندماه این حق بیمه را پرداخت کند که باز هم به وعده خود عمل نکرد.