به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، فروردین ۲۵، ۱۴۰۱

جو بایدن با ارسال کمک ۸۰۰ میلیون دلاری به اوکراین موافقت کرد

 

پس از تماس جو بایدن با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین و درخواست او برای ارسال تجهیزات نظامی بیشتر به اوکراین، جو بایدن با ارسال کمک های نظامی به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار به اوکراین موافقت کرد .


این کمکها شامل سیستم توپخانه، گلوله های توپ ، نفربرهای زرهی ، سامانه های دفاع ساحلی ، هلیکوپتر و همچنین لباسها و تجهیزات برای سربازان اوکراینی برای محافظت در برابر حملات شیمیایی، بیولوژیکی و هسته ای است.


بایدن در بیانیه ای اعلام کرد:« این بسته جدید کمکها، شامل تسلیحاتی است که پیشتر ارائه کرده‌ایم و قابلیتهای دفاعی بیشتری را با توجه به پیش‌بینی‌ها از حملات جدید روسیه، در اختیار اوکراین قرار می دهیم.»

او همچنین اعلام کرد: « ایالات متحده، همکاری های خود را به همراه متحدینش برای ارسال کمکهای بیشتر ادامه خواهد داد، ارسال این کمکها از ابتدای جنگ باعث شد تا روسیه در رسیدن به اهدافش موفق نباشد و ما همچنان باید این کار را بی وقفه انجام دهیم .»


این آخرین مورد از مجموعه بسته های کمک های نظامی و امنیتی ایالات متحده است که مجموعاً به ارزش دو میلیارد و ششصد میلیون دلار، از زمان حمله روسیه در ۲۴ فوریه به اوکراین ارسال شده است.

جان کربی سخنگوی پنتاگون هم امروز گفت: ارسال این کمکها سریعاً انجام خواهد شد، اما زمان مشخصی را اعلام نکرد ، او همچنین به این نکته اشاره کرد که نیروهای نظامی اوکراین به دلیل نا آشنا بودن با تجهیزات آمریکایی، نیاز به آموزش دارند.


گفتنی است جو بایدن روز سه‌شنبه، در جریان بازدید از تاسیسات تولید سوخت اتانول در ایالت آیووا پوتین را متهم به «نسل کشی» در اوکراین کرده بود.

صدای آمریکا