به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، فروردین ۱۸، ۱۴۰۱

ممنوعیت پخت نان بربری در شیفت صبح در برخی شهرهای ایران در ماه رمضان

 
عضو شورای شهر ماکو اعلام کرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ماکو دستور داده چون نان بربری نماد صبحانه است، نانوایی‌های بربری در ماه رمضان در شیفت صبح باید تعطیل باشند.

عضو شورای شهر ماکو اعلام کرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ماکو دستور داده چون نان بربری نماد صبحانه است، نانوایی‌های بربری در ماه رمضان در شیفت صبح باید تعطیل باشند.
وبسایت خبری رویداد۲۴ نوشت: خبرهای از شهرستان ماکو رسیده که نشان می‌دهد نانوایی‌های بربری با ابلاغیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، در شیفت صبح در ماه رمضان تعطیل شده‌اند، چراکه نان بربری در شهرهای آذری نماد صبحانه است.
الله‌وردی حسن زاده رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه هم خبر را تایید کردهو گفت «در ماه رمضان پخت نان لواش طبق روال قبلی از ساعت ۶ صبح تا اتمام سهمیه ادامه خواهد داشت و واحد‌های نانوایی بربری، نان روغنی و سنگک نیز موظف هستند از ساعت ۱۵ بعد از ظهر تا نیم ساعت قبل از افطار اقدام به پخت نان کنند.»
این وبسایت خبری ادامه داد: این یعنی پخت نان لواش ایرادی ندارد، اما نان بربری و روغنی و سنگگ ایراد دارد!

 

حجت پام عضو شورای شهر ماکو به رویداد۲۴ می‌گوید: من پرس و جو کردم و متوجه شدم مثل اینکه چندسال است که این مصوبه ابلاغ شده است، اما در اجرای آن تعلل می‌شد. اما امسال دیگر مصوبه را اجرایی کرده‌اند اما واقعا نمی‌دانم هدفشان از این موضوع چیست. ولی اعتراض‌ها خیلی زیاد شده است و گفته‌اند شاید فردا نانوایی‌های بربری را باز کنیم.

پام با بیان اینکه ممکن است این اتفاق سلیقه‌ای بوده باشد، گفت: حتی اگر سلیقه‌ای هم بوده، ولی این اتفاق اجرایی شده و هیچ نانوایی بربری از صبح باز نیست و از سوی اصناف به آن‌ها گفته‌اند به هیچ عنوان نمی‌توانید در شیفت صبح کار کنید و آن‌ها را به جریمه سنگین و پلمپ کردن نانوایی تهدید کرده‌اند.

پیشتر دادستان کل کشور اعلام کرد که با روزه‌خواری در ملاءعام باید برخورد کرد و در نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی نیز برخورد با روزه‌خواران ابلاغ شد.

رادیو فرانسه