به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، تیر ۰۹، ۱۳۹۱

دلار رکورد تاریخی ۲۰۶۰ تومان را ثبت کرد ؛ سکه ۷۹۰ هزار شد!

قیمت یورو نیز ظهر امرور به ۲۵۰۵ تومان رسید و پوند نیز همانند دیروز در رقمی بالاتر از سه هزار تومان، که امروز ۳۰۵۰ تومان بود، معامله شد.
بالاترین قیمتی که ظهر امروز برای دلار در بازار آزاد اعلام شد، ۲۰۶۰ تومان بود که ۷۸۰ تومان بیشتر از نرخ تثبیت‌شده‌ی بانکی است. این قیمت همچنان در محدوده 
 ۲۰۰۰ تومان تثبیت شد و تا لحظه تنظیم این خبر هم پایین نیامده است.
قیمت یورو نیز ظهر امرور به ۲۵۰۵ تومان رسید و پوند نیز همانند دیروز در رقمی بالاتر از سه هزار تومان، که امروز ۳۰۵۰ تومان بود، معامله شد.
این رکوردشکنی در حالی ظهر پنجشنبه اعلام شده که از امروز تحریم‌های آمریکا علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی آغاز می‌شود و کمتر از سه روز بعد هم موعد آغاز تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران است.
مقام‌های بانکی و دولتی ایران در هفته جاری دیگر ابایی نداشتند از اینکه اذعان کنند التهاب بازار ارز تهران ناشی از نگرانی مردم و واکنش بازار به فشارهای خارجی علیه کشور است. همچنان این هفته دولتمردان ابایی به خرج ندادند از اینکه لحن تقاضای خود از اروپا برای توقف تحریم‌ها را به نرم‌ترین شکل ممکن در سالیان اخیر تغییر دهند.
موج جدید افزایش قیمت‌ها در بازار ارز ایران همزمان با شکست مذاکرات روسیه آغاز شد و اکنون در آستانه اجرای تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه ایران، به یاری نقدینگی انبوه و بی‌هدف موجود در کشور، به آستانه‌ای بی‌سابقه رسیده است.