به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، خرداد ۰۲، ۱۳۹۴

نگار حائری برای چهارمین بار در چهار سال گذشته بازداشت شد!

نگار حائری، وکیل دادگستری که پیشتر در اسفندماه سال گذشته پس از نه ماه بازداشت موقت از زندان زنان در قرچک آزاد شده بود یک بار دیگر بازداشت و این بار به زندان اوین تهران منتقل شده است! بر اساس گزارش ها خانم حائری روز دوشنبه (۲۸ اردیبهشت - ۱۸ می‌) با تماس تلفنی جهت بازجوئی به دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شد که پس از حضور در این دادسرا بازداشت و به بند زنان این زندان منتقل گردید!
این چهارمین بازداشت این وکیل محروم از فعالیت در چهار سال گذشته است، این بازداشت ها از زمانی آغاز شدند که او وکالت پدر زندانیش ماشاء الله حائری را بر عهده گرفت.


آقای حائری که از هواداران سازمان مجاهدين خلق است در آذرماه ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و بعدها از سوی مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شد که این حکم در مرحله تجدید نظر به ۱۵ سال حبس و تبعید به زندان رجائی شهر کرج تبدیل گردید!
به دنبال آن، نگار حائری ابتدا به دلیل بر عهده گرفتن "وکالت بدون اجازه یک منافق!" با تعلیق پروانه وکالت به مدت ده سال مواجه شد!
او بعدتر در سال ۱۳۹۰ خود به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق دستگیر شد که پس از چهار ماه و نیم حبس که نزدیک به سه ماه آن در انفرادی بود با قرار وثیقه سیصد میلیون تومانی آزاد گردید!
دستگیری دوم خانم حائری در سال ۱۳۹۱ اتفاق افتاد که این بار نیز با همان اتهام پیشین در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه و در نهایت به یک سال حبس تعلیق شده به مدت ۵ سال محکوم شد، او ۲٤ روز اول بازداشت صد و شصت روزه اش در این سال را به اتهام جعل سند در آگاهی شاپور در بازداشت بود که هر چند از این اتهام تبرئه شد اما در آنجا مورد ضرب و شتم مأموران این آگاهی قرار گرفت!
نگار حائری در تاریخ چهارم خرداد سال ۱۳۹۳ برای بار سوم و این بار به اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه بازداشت و ابتدا به بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از سه هفته به زندان زنان در قرچک منتقل شد، 

مصداق این اتهامات گفتگوهای او درباره وضعیت پدرش با رسانه های فارسی زبان بیرون از ایران عنوان شد! وی روز ششم اسفندماه در حالی پس از نه ماه بازداشت با قرار وثیقه سنگین دو میلیارد تومانی از زندان قرچک آزاد شد که از نظر روحی در شرایط بسیار بدی به سر می برد:
http://taghato.net/article/10200
او در تنها گفتگوی خود دو هفته بعد از آزادی از زندان با شرح وضعیت بد زندانیان زن در زندان قرچک از آنجا به عنوان آخر دنیا یاد کرده و گفته بود از زمانی که آزاد شده تحت شرایط آنجا روز به روز حالش بد‌تر و افسرده تر می شود:
http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/article/-54ddc42135.html
نگار حائری همچنین از قصد خود برای تشکیل گروهی برای کمک به زنان زندانی در قرچک با مجوز قاضی ناظر بر این زندان خبر داده بود،
برخی نزدیکان این زندانی سیاسی می گویند که بازداشت دوباره او احتمالا در ارتباط با همین مصاحبه صورت گرفته است!