به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، خرداد ۱۰، ۱۳۹۴

نامه همسر تاج زاده به صادق لاریجانی

 هشت سؤال بی‌پاسخ تاجزاده از قوه قضاییه؛ 
کجای قانون گفته که نقد رهبری جرم است؟ 
این در حالی است که ایشان [خامنه ای] به کرات در سخنرانی های خود «نقد» را اقدامی مصلحانه و ضروری دانسته و دولت را موظف و مکلف به استقبال از آن دانسته اند. بنابر این موجب امتنان خواهد بود چنان که علاوه بر پاسخ گویی به سوالات پیشین برای روشن شدن ما و تنویر افکار عمومی بفرمایید که در کجای قانون نقد رهبری و سایر ارکان حکومت جرم است و زندان همراه  با محرومیت از حقوق زندانی برای مرتکب آن تقدیر می شود؟
متن کامل این نامه به شرح زیر است:
به نام خدا
جناب آقای صادق لاریجانی
رئیس محترم قوه قضائیه
با سلام
مستحضرید که حکم ۶ سال حبسی که در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی علیرغم عدم دفاع همسرم، سید مصطفی تاجزاده، در اعتراض به عدم رسیدگی به شکایتش از آقای جنتی صادر شد، طبق پرینت زندان اوین در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه به پایان رسید. این در حالی است که براساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی محکومیت ایشان در اردیبهشت سال گذشته به پایان رسیده است. در طی این ۶ سال سوالاتی به طور مکرر از جانب همسرم  از دستگاه قضا و شخص جنابعالی پرسیده شد که هیچ گاه به آن ها پاسخ داده نشد:
–          چرا من در زندان هستم و جرم مشخص من چیست؟
–          چرا حکم بازداشت من و جمعی از دوستانم سه روز قبل از انتخابات یعنی ۱۹ خرداد ۸۸ صادر شد؟
–          چرا به شکایت من علیه آقای جنتی رسیدگی نمی شود؟ در حالی که اگر به تخلفات و تقلب های ایشان رسیدگی می شد، انتخابات سالم و آزاد برگزار می شد.
–          چرا به شکایت  ۷ نفره ما از کودتاچیان انتخاباتی رسیدگی نمی شود؟
–          چرا من در این مدت از حقوق اولیه خود محروم بوده ام؟
–          چرا به شکایت من از خبرگزاری جمهوی اسلامی ایران ارگان رسمی دولت احمدی نژاد رسیدگی نمی شود؟
–          چرا به شکایت من از روزنامه ایران ارگان رسمی دولت احمدی نژاد رسیدگی نمی شود؟
–          چرا به شکایت من از قرارگاه ثارالله سپاه درباره ضرب و شتم، اهانت و فحاشی و … رسیدگی نمی شود؟
و بالاخره سوال همسرم از مجلس که چرا به نامه ۷ نفره شان درباره زمان بازداشت، نحوه بازداشت، علل بازداشت، نحوه بازجویی ها، انفرادی ها، کیفرخواست ها و حکم دادگاه و … رسیدگی نشد و نمی شود؟
اینک چند روزی است که از پایان حکم ۶ ساله که تقریبا تمام مدت آن در شرایط غیرقانونی حصر در زندان و بند انفرادی گذشت، می گذرد و باز هم براساس پرینت زندان زمان آزادی سید مصطفی تاجزاده خرداد ۱۳۹۳ اعلام شده که این بدان معنی است که حکم غیابی یک سال حبس صادره توسط  قاضی مقیسه علیرغم عدم شرکت همسرم در دادگاهی که آن را به دلیل غیرعلنی بودن برخلاف اصل ۱۶۸  قانون اساسی و غیرقانونی می دانست، اجرا خواهد شد.
مستحضرید که پرونده سازی جدید برای آقای تاجزاده توسط سپاه در مدتی که ایشان در زندان بودند تنها به جرم نقد عملکرد دولت و رهبری و نهادهای تحت امر ایشان صورت گرفته و حکم صادره نیز بر همین مبناست. این در حالی است که ایشان به کرات در سخنرانی های خود «نقد» را اقدامی مصلحانه و ضروری دانسته و دولت را موظف و مکلف به استقبال از آن دانسته اند. بنابر این موجب امتنان خواهد بود چنان که علاوه بر پاسخ گویی به سوالات پیشین برای روشن شدن ما و تنویر افکار عمومی بفرمایید که در کجای قانون نقد رهبری و سایر ارکان حکومت جرم است و زندان همراه  با محرومیت از حقوق زندانی برای مرتکب آن تقدیر می شود؟
کاش حضرتعالی گروهی از قضات و حقوق دانان بی طرف را مکلف می کردید تا با گفتگو با این آزاده دربند بار دیگر  اتهامات سپاه به این خدمتگزار صدیق نظام را بررسی می کردند و یا امکان مناظره با هر مدعی از هر جناح و سلیقه را با ایشان فراهم می کردید تا سیه روی شود هر که در او غشّ باشد.
در پایان لازم است یادآور شوم ۵۴ ماه روزه داری اعتراضی تاجزاده عزیز صرفا برای نقد عملکرد دستگاه قضاست که به طور غیرقانونی ایشان را از حقوق اولیه خود محروم کرده است. از جمله حضور در بند زندانیان سیاسی در تمام مدت اجرای حکم، امکان مرخصی مستمر و بدون خواهش و تمنا، عدم اختلال در انواع ملاقات برای کلیه بستگان درجه یک، امکان تماس تلفنی، برخورداری از امکانات پزشکی قابل اطمینان، برخورداری از امکانات فرهنگی – آموزشی که هرچند محدود برای زندانیان پیش بینی شده است. اگر این همه بی قانونی به دستور شخص شما نیست لازم است از دادستان منصوب خود و سایر مقامات مسئول در این زمینه پرسش کنید و ما و افکار عمومی را نیز از ابهام بیرون آورید.
با آرزوی توفیق
فخرالسادات محتشمی پور
همسر آزاده دربند سید مصطفی تاجزاده 
منبع: کلمه