به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، مرداد ۰۹، ۱۳۹۴

محمد علی طاهری به اعدام محکوم شد

خبرگزاری قوه قضائیه (میزان) نوشت: یک منبع آگاه از تایید حکم اعدام محمد علی طاهری بنیانگذار حلقه خبرداد و گفت: این حکم به وکیل وی ابلاغ شده است.

یک منبع آگاه با اعلام خبر تایید حکم اعدام بنیانگذار حلقه یا عرفان کیهانی گفت: این حکم به وکیل آقای محمد طاهری ابلاغ شده و  مدت قانونی جهت اعتراض یا تجدیدنظر خواهی خواهد داشت.محمد‌علی طاهری بنیانگذار انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال 93 برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی کرد.