به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، اسفند ۱۳، ۱۳۹۵

رییس جمهور آمریکا در برنامه‌ی تلویزیونی

 دونالد ترامپ: اوباما اعتراضات ضددولتی را سازماندهی می‌کند

به گزارش خبرنگار پارسینه به نقل از گاردین، دونالد ترامپ در گفتگو با برنامه «فاکس اند فرندز» که قرار است امروز در ایالات متحده پخش شود، باراک اوباما و افرادش را به سازماندهی کردن اعتراضاتی که در هفته نخست ریاست جمهوریش در سراسر آمریکا برگزارش شدند، متهم کرد.
او همچنین مدعی شد که اوباما و متحدانش در پشت پرده افشای اطلاعات طبقه بندی شده کاخ سفید به رسانه ها قرار دارند.
رییس جمهور ایالات متحده گفت: «شما هیچ وقت نمی دانید که پشت صحنه دقیقا چه اتفاقی رخ می دهد... من فکر می کنم رییس جمهور اوباما پشت این ها است، چرا که قطعا افراد او پشت این [ماجراها] حضور دارند».
جمهوری خواهان و رسانه های راست گرای آمریکا، باراک اوباما را متهم می کنند که از طریق گروهی موسوم به «سازماندهی برای اقدام»، یک گروه پیشرو که از کمپین های انتخاباتی اوباما رشد کرد، اعتراضات را هدایت می کنند. ریاست این گروه در اختیار جیم مسینا قرار دارد که در دوره نخست ریاست جمهوری اوباما معاون رییس ستاد مشترک بود و در انتخابات سال 2012 هم مدیریت ستاد تبلیغاتی رییس جمهور پیشین را بر عهده داشت.
این گروه، به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی نمی تواند از کاندیداهای سیاسی طرفداری کند، هرچند دستور کار آن در راستای سیاست های جزب دموکرات و موضع سیاسی اوباما است.
هفته گذشته، جمهوری خواهان شاهد اعتراضاتی در شوراهای شهر و نهادهای محلی در سراسر آمریکا بودند. این اقدام در پی اعتراضات به قانون ضد مهاجرتی ترامپ علیه هفت کشور مسلمان برپا شد.
دونالد ترامپ همچنین در خصوص افشای اخبار محرمانه کاخ سفید که دردسرهای بزرگی برای او ایجاد کرده است گفت: «برخی از این افشاگری ها احتمالا کار همان گروه باشد. می دانید، برخی از این افشاگری ها –که افشاگری های خیلی جدی هم هستند، چرا که از نظر امنیت ملی بسیار بد هستند-؛ اما من می دانم این سیاست است و احتمالا ادامه پیدا خواهد کرد».
انتقاد یک رییس جمهور پیشین از جانشینش در ایالات متحده امری بسیار نادر است. ماه گذشته، باراک اوباما علیه فرمان ممنوعیت مهاجرتی ترامپ سخن گفت و اعلام  کرد که «به طور بنیادین با این تفکر تبعیض آمیز علیه افراد به خاطر عقیده یا  مذهبشان مخالف است».