به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، شهریور ۰۴، ۱۳۹۹

محمدرضا شجریان از بیمارستان مرخص شد

محمدرضا شجریان
محمدرضا شجریان، استاد موسیقی و آواز ایران، که از ۲۵ مرداد به دلیل افت سطح هوشیاری و شوک عفونی به بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم منتقل شده بود، از بیمارستان مرخص شد.

بیمارستان جم روز دوشنبه سوم شهریور در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «شرایط عمومی، قلبی، ریوی و تنفسی» محمدرضا شجریان « پایدار است و بعد از اتمام دوره نیازمند بستری در بیمارستان، با حال عمومی قابل قبول جهت ادامه درمان زیر نظر پزشکان معالج به منزل ترخیص شدند.»

در یک هفته گذشته پزشکان موفق شدند علائم عفونت را رفع کنند و سطح هوشیاری آقای شجریان را به سطح پیش از انتقال به بیمارستان برسانند و ادامه مراقبت ویژه از او، همچون یکی دو سال گذشته، مجدداً در خانه‌اش انجام خواهد شد.

پزشکان محمدرضا شجریان در اطلاعیه‌های خود صرفاً به افزایش سطح هوشیاری اشاره می‌کنند و تا کنون روشن نکرده‌اند که میزان این هوشیاری دقیقاً چه حد است.

اوایل اسفند ماه گذشته همایون شجریان، فرزند محمدرضا شجریان، اعلام کرده بود پدرش در بیمارستان جم تحت رسیدگی‌های ویژه پزشکی قرار گرفته است، که در نهایت فروردین ۹۹ از بیمارستان مرخص شد.

محمدرضا شجریان در نوروز سال ۱۳۹۵ با انتشار ویدئویی اعلام کرد که ۱۵ سال است به بیماری سرطان مبتلاست و از آن سال خانه‌نشین شده و به‌ندرت نیز تصویری از او منتشر شده است.

به‌گفته برخی نزدیکان آقای شجریان، وی در خانه نیز تمام‌وقت در وضعیت «مراقبت‌های ویژه» به سر می‌برد.

محمرضا شجریان اول مهرماه پیش رو ۸۰ ساله خواهد شد.

رادیو فردا