به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آذر ۲۹، ۱۳۸۹

نسرین ستوده اعتصاب غذایش را شکست
رضا خندان، همسر نسرین ستوده، و دو فرزند خردسالش به شدت نگران حال او هستند
مدرسه فمینیستی: روز ۲۹ آذرماه ۱۳۸۹، نسرین ستوده طی تماس تلفنی با خانواده خود، خبر شکستن موقت اعتصاب غذایش را داد.
به گفته رضا خندان، همسر این وکیل در بند، نسرین ستوده از زندان اوین تماس گرفت و ضمن تایید خبر وخامت حالش در روز چهارشنبه و انتقال اش به بهداری زندان گفت که موقتا به خاطر مسئولیت های مادرانه در قبال دو فرزند خردسال اش، اعتصاب غذای خود را شکسته است.
رضا خندان در مورد شرایط روحی همسرش گفت: «با توجه به صدای نسرین به نظرم رسید که وضعیت جسمی بهتری نسبت به آخرین تماس اش که در اعتصاب غذا بود داشت و وضعیت روحی اش هم که مثل همیشه خوب بود» او سپس افزود: «نسرین به خاطر آن که هنگام تماش تلفنی، فرزندان مان (نیما و مهرآوه) هم در حال گوش دادن به مکالمه مادرشان هستند نمی تواند زیاد در مورد وخامت وضعیت جسمی اش صحبت کند.» و سپس او اظهار امیدواری کرد که طی روزهای آتی بتواند طی ملاقات حضوری از وضعیت نسرین، بهتر باخبر شود.
نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان است که در روز ۱۳ شهریور ماه بازداشت و از آن زمان در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد. در ضمن دادگاه وی نیز روز ۲۴ آبان ماه، در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباسی و با تفهیم اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر» برگزار شده است و هم اکنون نسرین ستوده منتظر حکم دادگاه است. این درحالی است که اخیرا به وی تفهیم اتهام جدیدی در مورد عدم حجاب رسمی تفهیم شده است و قرار است در دی ماه دادگاه وی برگزار شود.
نسرین ستوده طی بازداشت خود ۳ بار دست به اعتصاب غذا زده است که یک بار آن اعتصاب غذای خشک بودکه به مدت ۹ روز ادامه داشت. وی مجددا از روز ۱۵ آذرماه در اعتصاب غذا بود که امروز طی تماس تلفنی با همسرش اطلاع داد که اعتصاب غذای خود را شکسته است.