به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، اسفند ۱۳، ۱۳۹۱

جیگر نباشیم

قيمت دل و جگر هم در هفته‌هاي اخير 20 درصد رشد داشته است. خب به هر حال حيف بود كه دل و قلوه از قطار تورم زمستاني جا بمانند و ناديده گرفته شوند. 
عموجان كه در حال لقمه گرفتن بودند، فرمودن : «حالا بذار كوفت كنيم بعد كوفت‌مان كن. شما اصلاح‌طلب‌ها ظاهرا بيمار رواني هستيد. نكند مي‌خواهيد براي دل و جگر هم بحران درست كنيد؟» بيا و خوبي كن. بد است اطلاع‌رساني مي‌كنيم كه در راستاي حركت جوهري دولت، همه‌چيز به صورت عادلانه و هماهنگ گران مي‌شود؟ عموجان پاسخ دادند: «خودت را مسخره كن سياه‌نما. جناب كوچك‌زاده را صدا مي‌كنم ها! لابد اعضاي دولت بايد خودشان بروند و سلاخي كنند. چرا نمي‌روي ريشه اين گراني‌ها را پيدا كني. از كجا معلوم كه اصلاح‌طلبان گله‌هاي خود را پنهان نكرده باشند؟
حالا اصلا دل و جگر نخوريد مي‌ميريد؟ آنقدر در بند شكم و خوردن نباشيد. خير سرتان آدم فرهنگي هستيد.» عموجان راست مي‌گويند. ما كه كلي خوراكي را از سفره‌مان حذف كرده‌ايم؛ اين هم روي‌اش. اصلا همان طور كه جناب توكلي هم فرموده‌اند: «بايد اين چند ماه را صبر كنيم و بگذاريم بعضي‌ها آرام از قدرت كنار بروند تا ان‌شاءالله دولت بهتري در آينده سر كار بيايد.» عموجان كه چيزي نمانده بود با سيخ بكوبند توي كله‌مان، فرياد زدند: «كارد بخورد به آن شكم‌تان كه هر چه مي‌خوريد باز هم غر مي‌زنيد. يارانه دولت را مي‌گيريد و حليم جناب هاشمي و سيدخندان را هم مي‌زنيد. يك لشگر كانديدا داريد و در انتخابات نيستيد؟
 اصلا فكر كرده‌ايد اگر اين چند ماه بگذرد و انتخابات برگزار شود ارباب‌هاي شما سر كار مي‌آيند؟ كور خوانده‌ايد. عوض اين نق زدن‌ها براي خورد و خوراك چشم‌هاي‌تان را بشوييد و جور ديگر ببينيد. آنقدر براي زير سوال بردن دولت زير پاي نماينده‌هاي مجلس ننشينيد. «به همين بركت قسم كه به همان نان و پنير و سنجد هم راضي هستيم. والله ما كار به كار نماينده‌هاي محترم مجلس نداريم. شايد درآمدشان كفاف مخارج را نمي‌دهد كه اين همه در باب تورم و گراني قال و مقال مي‌كنند. آن هم در حالي كه مطابق تحليل جناب توكلي: «مجلس مثل ژله‌يي است كه در داخل يخچال نگذاشته‌اند.» عموجان پوزخندي زده و فرمودند: «خدا شما را به آقاي توكلي و ايشان را به شما ببخشد و بيامرزد...»
پیمان مقدم، اعتماد