به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، اسفند ۱۳، ۱۳۹۱

مشکل شانه‌های برهنه بانوی اول آمریکا حل شد

«خبرگزاری فارس لباس میشل اوباما را عوض کرد»

20130225-koocheh-1A

مراسم اسکار امسال با مطرح شدن فیلم «آرگو»، در جامعه ایرانی و بعضی نشریات فارسی زبان، بحث‌هایی را به میان آورد اما خود این فیلم، تنها حاشیه اسکار امسال برای رسانه‌های حکومتی داخل ایران نبود.
ظاهرا برای «خبرگزاری فارس» در سال‌روز ده‌ساله‌شدن فعالیت‌اش، شانه‌های «میشل اوباما» به هنگام معرفی بهترین فیلم هشتادو‌پنجمین دوره جوایز اسکار، موضوع مهم‌تری بود.
سانسور شانه‌های برهنه همسر رییس‌جمهوری آمریکا البته از دید رسانه‌های خارجی نیز پنهان نماند. «سایت اندورینگ امریکا» در این باره نوشت: «خبرگزاری ایرانی فارس مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فقط به موضوعات نظامی توجه نمی‌کند. این خبرگزاری به دنیای مد و سینما هم گوشه چشمی دارد و زمانی که بانوی اول ایالات متحده لباس جدیدی به هنگام معرفی بهترین فیلم اسکار می‌پوشد، این فرصتی است که نباید از دست داد».
20130225-koocheh-2A
این سایت سپس به تغییر لباس «کاترین اشتون»‌ و پوشاندن بخشی از گردن و سینه او که در کنار «سعید جلیلی» قدم می‌زند، در روزنامه همشهری اشاره می‌کند.
پیش‌تر نیز تصاویری مانند رژه سربازان زن کره‌ای دست‌کاری شده و دامن کوتاه آنان توسط رسانه‌های خارجی به دامن بلند تبدیل شده بود.
20130225-koocheh-3A
این موارد، غیر از رسوایی فتوشاپ کردن تصویر شلیک موشک‌های آزمایش‌شده توسط سپاه در سال گذشته و پرواز هواپیمای قاهر ٣١٣ است که به تازگی دست‌مایه طنز رسانه‌ها شده بود.
 رادیو کوچه