به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، فروردین ۰۹، ۱۳۹۲

بازگشت نسرین ستوده به زندان اوین 

نسرین ستوده در کنار خانواده ایام تعطیلات نوروزی

نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین در پی تمدید نشدن مرخصی به زندان بازگشت.
نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین که از سی ام اسفند ماه به مرخصی آمده بود، ساعت ۱۱ شب سه شنبه در پی تمدید نشدن مرخصی به همراهان خود در زندان پیوست.
نسرین ستوده فعال حقوق بشر سرشناس و وکیل دادگستری از سیزدهم شهریورماه ۱۳۸۹ در بازداشت است. او به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر” به تحمل شش سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.
رضا خندان، همسر این زندانی سیاسی در صفحه فیس بوک خود نوشته است:
نوروز بر همه ی شما خجسته باد
سالی و سرشار از شادی و آزادی برایتان آرزومندم
متاسفانه در چند روز گذشته در سفر بودیم و دسترسی به اینترنت نداشتم و شرمنده شدم که نتوانستم مرخصی نسرین را به موقع اطلاع بدهم.
از آنجا که دادستانی به طور قطعی اعلام کرده بود نسرین به مرخصی نمی آید ما قبل از تحویل سال به مسافرت رفتیم. پس از رفتن ما به او مرخصی دادند و او هم نصف روز تاخیر به ما پیوست. بدون تعارف باید بگویم تا ماندن حتی یک نفر در زندان نه مرخصی و نه حتی آزادی از زندان چندان دلچسب نیست. با این که بیرون آمدن حتی یک نفر برای چند روز خود غنیمتی است.
نسرین با تمدید نشدن مرخصی اش امشب به زندان برگشت. به امید روزی که آخرین نفر از زندان بیرون بیاید و ما دعدغه ی برگشت او را نداشته باشیم.