به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، اسفند ۱۹، ۱۳۹۱

واشینگتن، شهر جلسات سیاسی بسته و نیمه باز 

فرح و رضا پهلوی در امام رضا، مجله خواندنیها ۲۲ مهر سال ۱۳۵۷ 

دیروز، رضا پهلوی به همراه گروهی از فعالان سیاسی و نمایندگان کنگره، جلسه‌ای پشت درهای بسته داشت و در دو روز آینده، کنفرانس «فعالان جوان ایران در جستجوی دموکراسی» با حضور برخی برپا کنندگان کنفرانس‌های استکهلم، بروکسل و پراگ به همراه گروهی دیگر از فعالان سیاسی برگزار خواهد شد.
موضوع پنل اول «چگونه ایالات متحده می‌تواند به مردم ایران کمک کند» است.

روز گذشته، جلسه ای پشت درهای بسته و با حضور «مهمانان دعوت شده» برای معرفی «شورای ملی» و بحث درباره انتقال دموکراتیک قدرت در ایران، با حضور رضا پهلوی و تعدادی از نمایندگان کنگره، امیر عباس فخرآور و کنت کتزمن برگزار شد.
پنل اعضای موقت شورای ملی از جمله رضا پیرزاده، سعید گنجی، نازیلا گلستان، پایان‌بخش این برنامه بود.
در روزهای پایانی هفته نیز کنفرانس «فعالان جوان ایران در جستجوی دموکراسی»  تشکیل می‌شود. به گفته یک منبع، قرار است در این کنفرانس [فعالان جوان!!] افرادی نظیر حسن شریعتمداری، محسن سازگارا، شهریار آهی، سعید قاسمی‌نژاد، مهدی خلجی، مجتبی واحدی، علی افشاری، فریبا داوودی مهاجر،عباس حکیم‌زاده، مسعود سفیری، رامین احمدی و حسین قاضیان  در باره مباحثی از جمله «چگونه ایالات متحده می‌تواند به مردم ایران کمک کند»، «تاثیر تحریم‌های اقتصادی»، «نافرمانی مدنی»، «متشکل کردن اپوزیسیون» در پنل‌های عمومی و نیز کارگاه‌ها سخن بگویند.
شرکت در پنل‌های عمومی این کنفرانس آزاد است، اما  کارگاه‌های آموزشی پشت درهای بسته خواهد بود.
منبع: خود نویس