به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، بهمن ۱۹، ۱۴۰۰

دوازده راه مهم و حیاتی برای این که از پیک "امیکرون" نجات پیدا کنیم

 

امیکرون، هر چند علائم شدیدی بروز نمی دهد ولی اصطلاحاً آب زیرکاه است؛ یعنی اگر بی توجهی کنید، ممکن است زمانی به خود بیایید که ویروس پیشرفت کرده و کار درمان سخت تر شده است. پس همان اول کار، دارو بگیرید و به ویروس حمله و کارش را یکسره کنید. این هشدار را جدی بگیرید که با شیوع امیکرون در کشور، میزان فوتی ها نسبت به چند هفته قبل 4 برابر شده است. پس امیکرون هم مرگبار است...کیت های موجود، بین 50 تا 65 درصد قدرت تشخیص امیکرون را دارند؛ یعنی اندازه شیر یا خط یا حداکثر 15 درصد بهتر از آن!

عصر ایران - "امیکرون" سویه غالب کرونا شده و اکثر خانواده های ایرانی درگیر این بیماری شده اند. بنابراین علاوه بر تاکید مکرر بر استفاده از ماسک در فضاهای عمومی و رعایت فاصله اجتماعی چند نکته مهم و حیاتی را با هم مرور می کنیم تا انشاء الله از این پیک نیز به سلامت رد شویم:

12 راه مهم و حیاتی برای این که از پیک 

1 - طبق پیش بینی سازمان بهداشت جهانی، حداقل نیمی از مردم کره زمین، درگیر ویروس امیکرون خواهند بود.


بنابراین هرگونه علائم سرماخوردگی را حتی با" تست منفی کرونا" به حساب امیکرون بگذارید.


در جریان باشید که کیت های موجود قادر به تشخیص کامل امیکرون نیستند. بنابراین سرخود تست ندهید و بی خود هزینه نکنید. به احتمال قوی جواب تست تان منفی خواهد شد و این در حالی است که ویروس در بدن شماست.


کیت های موجود، بین 50 تا 65 درصد قدرت تشخیص امیکرون را دارند؛ یعنی اندازه شیر یا خط یا حداکثر 15 درصد بهتر از آن!


لذا بدون نیاز به تست و اسکن ریه، به پزشک مراجعه کنید و داروهای تجویزی را درست و دقیق مصرف کنید.


امیکرون، هر چند علائم شدیدی بروز نمی دهد ولی اصطلاحاً آب زیرکاه است؛ یعنی اگر بی توجهی کنید، ممکن است زمانی به خود بیایید که ویروس پیشرفت کرده و کار درمان سخت تر شده است. پس همان اول کار، دارو بگیرید و به ویروس حمله و کارش را یکسره کنید.


این هشدار را جدی بگیرید که با شیوع امیکرون در کشور، میزان فوتی ها نسبت به چند هفته قبل 4 برابر شده است. پس امیکرون هم مرگبار است.


2 - مدام با آب نمک رقیق (9 گرم نمک+یک لیتر آب) غرغره کنید و داخل بینی را بشویید (تا آب از درون بینی به حلق برسد). 

این کار هم برای جلوگیری مفید است و هم برای تسریع درمان.

می توانید یک پارچ یا بطری آب نمک تهیه کنید و همه اعضای خانواده را موظف کنید هر روز یک بار بینی و گلوی خود را با آن شست و شو دهند. (به ویژه بعد از این که از بیرون خانه آمدند). (بیشتر بخوانید:نتایج تحقیقات دانشمندان)


3 - دمنوش زنجبیل و آویشن، هل، پونه، دارچین و... بخورید ولی زیاده روی نکنید.(بیشتر بخوانید+رفرنس ها) آب زیاد بنوشید.


4 - ویتامین C و D از داروخانه تهیه کنید و طبق دستور و به میزان مجاز مصرف کنید. (از سایر داروهای مجاز و مواد طبیعی حاوی ویتامین ها هم استفاده کنید و سیستم دفاعی بدن تان را تقویت کنید.) (این ویدئو را ببینید) (بخوانید)


5 - شربت لیمو (یک لیوان آب لیموترش+ نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل+یک قاشوق چایخوری نمک+عسل یا شکر سرخ) بخورید (اگر بیماری خاص یا مشکل فشار خون ندارید). (دستور تهیه)


6 - ماندگاری ویروس کرونای دلتا روی سطوح، چند ساعت ولی ماندگاری امیکرون چند روز است. ضدعفونی دست ها را جدی تر از قبل بگیرید.(بیشتر بخوانید)


7 - اگه دوز سوم واکسن کرونا را نزدید و وقتش رسیده، حتما بزنید (آسترازنکا را هرگز پیشنهاد نمی کنیم(کلیک)/با پزشک تان مشورت کنید). اگر هم دوزهای اول و دوم را نزده اید که بیشتر از بقیه در معرض خطر هستید؛ حتما دریافت کنید.

البته دریافت هر سه دوز هم ایمنی کامل ایجاد نمی کند ولی ریسک بیماری شدید و مرگ و میر را به طور ملموسی کاهش می دهد.


8 - اگر دچار آبریزش بینی هستید، سرخود داروهایی مانند آنتی هیستامین نخورید. آبریزش بینی باعث خروج مواد بیماری زا از بینی می شود و به سلامتی تان کمک می کند.


9 - بخور بگیرید، به ویژه بخور پیاز و بخور آویشن که بسیار مفیدند. (روش صحیح بخور)


10 - اگر یکی از شرایط زیر را دارید در خطر بیشتری هستید و بیشتر مراقب خودتان باشید:


11 - دوره قرنطینه واقعی امیکرون، 5 روز نیست، حدا اقل 10 روز است. اگر امیکرون گرفتید، حتماً استراحت مطلق کنید و  حداقل 10 روز بعد به دیدن افراد دیگر و مخصوصا افراد در معرض خطر بروید. (بخوانید)


12 - این توصیه ها را ولو بدون ذکر منبع به همه بفرستید تا شاید در نجات جانی یا التیام دردی سهیم باشید. به امید سلامتی همه انسان ها.

عصر ایران