به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، مهر ۰۳، ۱۳۹۴

هجوم مأموران امنیتی به منزل شاپور رشنو به «سقط جنین همسرش» انجامید

شاپور رشنو
گزارش ها حاکی است که هجوم شبانه مأموران امنیتی به منزل مسکونی ‌شاپور رشنو، از فعالان سیاسی ملی مذهبی شهر اندیمشک که با هدف بازداشت او صورت گرفت، موجب شد تا همسر باردار این فعال سیاسی، ‌بر اثر شوک وارده، سقط جنین کند.
یکی از نزدیکان این فعال سیاسی ضمن اعلام این خبر گفته است، ماموران امنیتی که احتمالاً از اعضای واحد اطلاعات سپاه پاسداران بودند، ساعت یک بامداد چهارشنبه هفته گذشته، ۲۵ شهریورماه سال ۹۴، به منزل مسکونی شاپور رشنو در اندیمشک حمله‌ور شدند و او را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی انتقال دادند.
در جریان بازداشت این فعال سیاسی، همسر او که حدود سه ماه باردار بود بر اثر ترس و فشارهای عصبی ناشی از حمله نیروهای امنیتی، فرزند خود را از دست داده‌است.
همسر شاپور رشنو، روزهای گذشته را در بیمارستان گذرانده و چند روزی به دلیل سقط جنین در بیمارستان بستری بوده است.
همزمان با بازداشت شاپور رشنو، مأموران امنیتی و اطلاعاتی، شماری دیگر از فعالان سیاسی ملی مذهبی شهر اندیمشک را نیز بازداشت کرده‌اند.
به گزارش  سایت ملی مذهبی، نیروهای امنیتی با هجوم به منازل فعالان مدنی و کارگری شهر اندیمشک، دست کم ۱۰ نفر از جمله علی محمد جهانگیری، خانم رحیم خانی  و علی نجاتی از فعالان سندیکای کارگران هفت تپه را بازداشت کردند.
 برساس این گزارش، عزت‌الله جعفری، یکی دیگر از فعالان مدنی و ملی مذهبی اهل اندیمشک که در شب بازداشت این افراد در منزل حضور نداشت، با مراجعه به نهادهای امنیتی و معرفی خود، بازداشت و به جمع بازداشتگان اضافه شد.
گفته می‌شود، خانم رحیم‌خانی در روزهای گذشته و با سپردن قرار وثیقه یکصد میلیون تومانی آزاد شده‌ است.