به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، مهر ۰۳، ۱۳۹۴

حضور معلمان با لباس های مشکی در کلاس های درس

 در بیانیه شورای هماهنگی کانون های صنفی سراسر کشور از معلمان خواسته شده تا در اعتراض به بازداشت همکاران شان ، هفته اول مهر ماه را با لباس مشکی در کلاس های درس حاضر شوند تا توجه جامعه ، اولیا و دانش آموزان را نسبت به این بازداشت ها جلب کنند…

محمد حبیبی در گفتگو با سایت حقوق معلم وکارگر در مورد بیانیه اخیر شورای هماهنگی کانون های صنفی سراسر کشور در خصوص کانون صنفی معلمان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید گفت : این شورا بالاترین مرجع تصمیم گیری کانون های صنفی سراسر کشور است که در حدود چهل نهاد کانون صنفی در کشور عضو این نهاد هستند.
وی ادامه داد : بیانیه هایی که از سوی این شورا صادر می شود در سطح کشوری بوده و در بیانیه ای که در اعتراض به بازداشت های معلمان صادر شده است ذکر گردیده که جهت جلوگیری از اخلال در روند آموزشی کشور ، برپایی تجمع در ابتدای سال تحصیلی مد نظر نیست؛ بدین منظور در سال تحصیلی گذشته نیز تمامی تجمعات در روزهای تعطیل برگزار شده است تا حقوق دانش اموزان نیز درنظر گرفته شود.
حبیبی افزود : در این بیانیه از معلمان سراسر کشور خواسته شده که در اعتراض به بازداشت همکاران شان ، هفته اول مهر ماه را با لباس مشکی در کلاس های درس حاضر شوند و از این طریق یک اعتراض مدنی برگزار کنند تا توجه جامعه ، اولیا و دانش آموزان نسبت به این بازداشت ها جلب شود.
این عضو کانون صنفی معلمان با بیان اینکه اینگونه اعتراضات مسالمت آمیز و مدنی است و برای همکاران هزینه ای ندارد و کسی نمی تواند آنان را بخاطر نوع پوشش مورد مواخذه قرار دهد، ، اظهار کرد: اگر این کار بصورت یکدست و هماهنگ انجام شود می تواند به نوعی کلیت جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی کانون های صنفی سراسر کشور این بیانیه را صادر کرده است ، گفت : امیدوارم که این حرکت مورد توجه همکاران قرار بگیرد و با توجه به اینکه هزینه ای در پی ندارد بتوانیم جامعه را متوجه مشکل اساسی فعالان صنفی معلمان بکنیم و اولیا و دانش آموزان نیز آگاه باشند که افرادی در جهت منافع آنان تلاش می کنند و در زندان هستند.
حبیبی عنوان کرد : مسئله فقط مربوط به معیشت معلمان نیست بلکه بخش مهمی از این فعالیت ها مربوط به کیفیت آموزش است که بطور مستقیم به دانش آموز و اولیای آن ها باز می گردد.
این عضو کانون صنفی معلمان دلیل بخش عمده ای از این فعالیت ها را اعتراض به روند خصوصی سازی در کشور و همچنین روند پولی شدن آموزش ذکر کرده که موجب شده است فشار مالی به بخش عمده ای از جامعه به خصوص اقشار ضعیف وارد شود.درنتیجه فعالان صنفی در پیگیری مطالبات خود منافع کلی جامعه وهمه خانوارهای ایرانی را مدنظر دارند وامیدوارم این بخش از فعالیت ها مورد توجه عموم افراد جامعه قرار گیرد.
وی افزود : در عین حال همکاران اعلام کرده اند که اگر به نتیجه نرسند ، در آینده ممکن است اقدامات عملی دیگری نیز پیش بینی شود.
محمد حبیبی با اشاره به اینکه فعالیت های کانون های صنفی ، مدنی و مسالمت آمیز است ، اظهار کرد : همه راه های ممکن باید امتحان شود و پوشیدن لباس مشکی نمی تواند یک عمل خلاف قانون یا شرع باشد.
این عضو کانون صنفی معلمان ضمن بیان اینکه یک بخش از اعتراضات معلمان به معیشت آنان مربوط است ، گفت : هدف فعالین صنفی این است که در عین پیگیری مطالبات معیشتی و آموزشی ، بتوانند دانش آموزان و اولیا را نیز با خود همراه کنند و قطعا حرکت هایی که منجر به تعطیلی کلاس ها در ابتدای سال تحصیلی بشود ممکن است که اولیای دانش آموزان را در حالت تقابل قرار دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد : منافع بخش عمده آنچه که معلمان انجام می دهند به خانواد ها بر می گردد و اگر این آگاهی در جامعه ایجاد شود آنان نیز قطعا با معلمان همراهی خواهند کرد.