به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، اردیبهشت ۲۹، ۱۳۹۶

اولین نشست هیئت دولت جدید فرانسه به ریاست امانوئل ماکرون تشکیل شد

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در میان دولت جدید این کشور در کاخ الیزه. پنجشنبه ١٨ ماه مه ٢٠۱٧اولین نشست دولت فرانسه به ریاست "امانوئل ماکرون"، رئیس جمهوری این کشور، بامداد روزپنجشنبه ١٨ ماه مه در کاخ الیزه تشکیل شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این نشست که برای اولین بار همه اعضای دولت در کاخ الیزه گرد آمده بودند، رئیس جمهوری خطوط اصلی سیاست‌های آینده دولت، یا به سخنی دیگر، راهنمای مسیر حرکت نهاد دولت و هریک از وزرا را ترسیم کرد.
به گفته "کریستوف کاستانر" سخنگوی دولت جدید، رئیس جمهوری علاوه بر نشست کابنیه، بعد از ظهر امروز شورای عالی دفاع را برای یک نشست مشورتی فراخوانده است.

رئیس جمهوری در نشست اعضای دولت، از نخست وزیر خواست تا در اسرع وقت "استراتژی" کار دولت را تهیه و بر بازدِه کار وزارتخانه‌ها نظارت نماید. امانوئل ماکرون، تأکید کرد که از این‌ پس، تعلق حزبی یا سیاسی اعضای دولت موضوع کار دولت نخواهد بود و نباید در عملکرد وزارتخانه‌های تحت تکفل آنها نقشی داشته باشد.

رئیس جمهوری افزود: رازداری، نظم، همبستگی و احساس مسئولیت، باید سرمشق کار اعضای دولت باشد. امانوئل ماکرون تأکید کرده است که یک سیاست منسجم صنعتی بدون رویکرد لازم به معظلات مربوط به حفظ محیط زیست نمی‌تواند مفید به فایده باشد.
در مورد اینکه برخورد وزیر جدید محیط زیست نسبت به تولید انرژی هسته‌ای چگونه خواهد بود، سخنگوی دولت گفت: وزیر جدید، مجری مفاد سیاست‌های راهنمای مسیری خواهد بود که از سوی رئیس جمهوری ترسیم شده است.

رئیس جمهوری در نشست امروز شورای وزیران یادآوری کرد که اولین طرح دولت، اصلاح قانون کار خواهد بود که هرچه زودتر باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

رادیو فرانسه