به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، خرداد ۲۵، ۱۳۹۳

ممکن است حریفانمان را «سورپرایز» کنیم

« تیم ملی فوتبال ایران ناشناخته است »
بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از انجام تمرین‌های روز جمعه در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران حاضر در محل تمرین تیم ملی، درباره این موضوع که رسانه‌ها چندان از تیم ملی ایران حرفی نمیزند گفتند، ممکن است حریفانمان را «سورپرایز» کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، آندرانیک تیموریان در پاسخ به این پرسش که، حرف نزدن درباره ایران چقدر به آن تیم کمک می‌کند بدون آنکه تحت فشار باشد بازی کند،  گفت «درست است که تیم ما ناشناخته است، اما ممکن است هر سه حریف‌مان را سورپرایز (شگفت‌زده) کنیم.»

آندو در ادامه گفت «شاید اسلحه ایران این باشد که حریفان خیلی بازیکنان ما را نمی شناسند؛ البته این مسئله از سویی هم می‌تواند بد باشد.»
 
اشکان دژآگه دیگر ستاره تیم ملی فوتبال ایران هم در پاسخ به همین پرسش گفت «در فوتبال همه چیز می‌تواند اتفاق بیفتد. من تیم ایران را تیمی خیلی خوب می‌دانم ... فکر می‌کنم این شانس را داریم که در جام جهانی سورپرایزمان را نشان دهیم.»
 
تیموریان در پاسخ به پرسش دیگری که مهم‌ترین دستاورد او از جام جهانی ۲۰۰۶ چه بوده است گفت «اکنون خیلی پخته‌تر شده‌ام ... اگر بازی اول را ببریم صعود می‌کنیم، ۶۰-۷۰ درصد راه را رفته‌ایم. این را یاد گرفته‌ام که در جام‌جهانی حق اشتباه نداریم.»
 
به گزارش ایسنا، خبرنگار دیگری از دژآگه پرسید وقتی قرعه‌کشی جام‌جهانی انجام شد همه نگاه‌ها به آرژانتین بود، اما آن چه از تمرین‌های تیم ملی برمی‌آید، این است که همه تمرکز ایران روی نیجریه است، که دژاگه در پاسخ گفت «فکر نمی‌کنم ما فقط باید به آرژانتین نگاه کنیم ... در تورنمنتی مثل جام جهانی اهمیت بازی اول بسیار بالاست.»
 
دژآگه در ادامه گفت فکر کنم تیم ملی در جام‌جهانی خیلی خوب بازی ‌کند و امیدوارم دوشنبه بتوانیم بازی بسیار خوبی را مقابل نیجریه به نمایش بگذاریم.
 
رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل، روز پنجشنبه با بازی تیم ملی فوتبال کشور میزبان در مقابل کرواسی آغاز شد که برزیل موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ از سد حریف قدرتمند اروپایی خود بگذرد.
 
ایران در چهارمین حضور خود در جام جهانی فوتبال، با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی هرزگوین در گروه به رقابت خواهد پرداخت و نخستین بازی خود را روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه مقابل نیجریه انجام خواهد داد.

صدای آمریکا