به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، خرداد ۰۷، ۱۳۹۷

منابع پاکستانی به نقل از مقامات ایرانی: ابوبکر البغدادی به افغانستان منتقل شده است

منابع پاکستانی می‌گویند: ایران نسبت به حضور داعش در خاک افغانستان و انتقال ابوبکر البغدادی 
به این کشور به مقامات افغان هشدار داده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری پاکستانی "اکسپرس تریبون"، یک مقام ارشد جمهوری اسلامی ایران به "اشتر اوصاف علی" دادستان کل پاکستان هشدار گفته است ایران اطلاعات معتبری دارد که ایالات متحده آمریکا، نیروهای داعش و سرکرده اصلی این گروه، ابوبکر البغدادی، را به خاک افغانستان منتقل کرده است.
دو هفته پیش، اشتر اوصاف علی، دادستان کل پاکستان به همراه یک هیات از مقام‌های قضایی، به دعوت همتای ایرانی خود، محمد جعفر منتظری، به منظور بررسی مسائل گوناگون به ویژه موضوعات مرتبط با دستگاه قضایی دو کشور به تهران سفر کرده بودند.
اکسپرس تریبون، روز یک‌شنبه ۲۷ مه/۶ خرداد، به نقل از مقامات ارشد پاکستانی می‌افزاید: این مقام ارشد ایرانی هشدار داده است که آمریکا و اسرائیل قصد دارند تا پاکستان و ایران را به سوریه، عراق لیبی و افغانستان دیگری تبدیل کنند.
بنا بر گزارش اکسپرس تریبون، کارشناسان سیاست خارجی پاکستان، پیام مقامات ایرانی در خصوص حضور داعش در افغانستان و حمایت آمریکا از این گروه را دارای اهمیت بالایی خوانده‌اند که باید به آن اهمیت ویژه داشت.
به گفته این پایگاه خبری، دستگاه دیپلماسی خارجی پاکستان، بارها در مورد افزایش حضور نیروهای داعش در خاک افغانستان مورد سوال قرار گرفته است.
همین گزارش می‌افزاید: به تازگی (حدود ده روز پیش) سفیر تاجیکستان در پاکستان هم نسبت به افزایش نفوذ شبه‌نظامیان داعش در خاک افغانستان و به خطر افتادن صلح در منطقه هشدار داده بود.