به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۰۹، ۱۳۹۷

شماری از سینماگران ایرانی مراسم افطاری حسن روحانی را تحریم کردند

مهناز افشار در صفحه توئیتر خود خطاب به حسن روحانی نوشته: 
سلام آقای روحانی

با تشکر از دعوت حضرتعالی از شما می‌خواهم به جای من آتنا دائمی [عکس بالا](فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی) که به تازگی در زندان قرچک ورامین ۳۰ ساله شده و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد را دعوت کنید. او جنایتکار نیست فقط برای حقوق انسان‌ها در این سرزمین تلاش کرده.


شماری از سینماگران سرشناس ایرانی در اقدامی اعتراضی٬ اعلام کردند که در مهمانی افطاری حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، که قرار است چهارشنبه شب ۹ خرداد برگزار شود حضور نخواهند یافت.
مهناز افشار،‌ پرویز پرستویی، آناهیتا همتی، مازیار میری،‌ برزو ارجمند، شیلا خداداد، سارا بهرامی،‌‌ پرستو گلستانی٬ احسان کرمی و فلور نظری از جمله هنرمندانی هستند که با انتشار متن‌هایی اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی٬ این تصمیم خود را اعلام کرده‌اند.
این هنرمندان در نوشته‌هایی با هشتگ «ما به افطاری نخواهیم رفت»،‌ دلایل شرکت نکردن خود در این مراسم را ‌مشکلات اقتصادی و اجتماعی ایران و رسیدگی نشدن به آنها عنوان کرده‌اند.
این اقدام در حالی صورت گرفته که شمار زیادی از هنرمندان و سینماگران ایرانی از جمله گروه‌هایی بودند که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ از حسن روحانی حمایت کردند.
با این حال در دور دوم ریاست‌جمهوری آقای روحانی٬ انتقادهای آنها به دلیل محقق نشدن وعده‌های رئیس‌جمهوری ایران افزایش یافته است.
مهناز افشار در صفحه توئیتر خود خطاب به حسن روحانی نوشته که به جای وی آتنا دائمی٬ فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی، را که «به تازگی در زندان قرچک ورامین ۳۰ ساله شده و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد٬ دعوت کنید».
خانم افشار افزوده که دائمی٬ «جنایتکار نیست٬ فقط برای حقوق انسان‌ها در این سرزمین تلاش کرده {است}.»

رادیو فردا