به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، تیر ۰۱، ۱۴۰۰

بیانیه‌ سپاه پاسداران پس از اعلام پيروزی رئیسی


سپاه مشارکت در انتخابات را حماسی خواند و برای همکاری با دولت رئیسی اعلام آمادگی کرد

بی بی سی - سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای انتخابات را "مشارکت حماسی" خوانده و آن را به رهبر، مردم و آقای رئیسی تبریک گفته است.

سپاه در این بیانیه رئیس جمهور منتخب را "حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی" خوانده و انتخابات را "جلوه‌های جدیدی از اقتدار و استحکام جمهوری اسلامی" و "تحقق حماسه‌ای سیاسی" توصیف کرده است.

سپاه در این بیانیه بر "آمادگی همه جانبه خود برای تعامل و همکاری با دولت آینده" تاکید کرده است. سپاه نوشته این همکاری "در تداوم راهبرد همیشگی و خدشه‌ناپذیر همکاری با دولت‌ها" است.

در بیانیه سپاه آمده است "هجرت مقتدرانه ، آگاهانه و هنرمندانه ملت ایران پای صندوق‌های رای مصداق زیبای مهاجران الی الله بود که در یوم الله ۲۸ خردادماه ، نمایش مجدد مردم‌سالاری دینی و دفاع از حرم امن جمهوری اسلامی را برکت بخشید و پشتوانه مطمئن، قدرتمند و عزم آفرینی در صحنه بهبود زندگی مردم فراهم آورد".

در بخشی از این بیانیه آمده است:

هجرت مقتدرانه، آگاهانه و هنرمندانه ملت ایران پای صندوق‌های رأی مصداق زیبای "مهاجران الی الله بود" که در یوم‌الله ۲۸ خردادماه، نمایش مجدد مردم‌سالاری دینی و دفاع از حرم امن جمهوری اسلامی را برکت بخشید و پشتوانه مطمئن، قدرتمند و عزم‌آفرینی در صحنه بهبود زندگی مردم فراهم آورد.

این بیانیه می‌افزاید: بی‌تردید جوشش انگیزه‌های خدایی و لبیک رسا و ماندگار ملت به، ولی فقیه زمان و پیشوای بزرگ انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)، به رغم عملیات روانی و تلاش‌های وسیع جبهه مزدور و مزور رسانه‌های غربی و صهیونیستی و بنگاه‌های تبلیغاتی ارتجاع منطقه‌ای برای القای یأس و ناامیدی، تحریم و انصراف مردم از مشارکت در انتخابات؛ جلوه‌های جدیدی از اقتدار و استحکام جمهوری اسلامی به اردوگاه معاندین نظام تحمیل و آنان را سرافکنده و شکست خورده، مقهور تیزهوشی و بیداری خود ساخت.

این بیانیه با قدردانی از تمامی دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی و نهاد‌های نظارتی انتخابات و نیز نیرو‌های مسئول تأمین و برقراری امنیت، سلامت و آرامش دل‌انگیز این رخداد بزرگ، تصریح کرده است: حضور شکوهمند، پرشور و با نشاط مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ماه و ظهور اراده ملی برای خلق حماسه باشکوه دیگری در سپهر سیاسی کشور، فرصت نوینی برای دفع تهدید‌های استکباری و قطع زنجیره دشمنی‌ها علیه جمهوری اسلامی و گشایش‌های تاریخی برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تحول در مدیریت و راهبری اجرایی کشور و شتاب بخشی به روند پیشرفت ایران اسلامی، ایجاد کرد.

این بیانیه در پایان ملت ایران را پیروز اصلی میدان انتخابات معرفی و با سپاس از حضور حماسی و باشکوه آنان برای اثبات وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پایبندی به آرمان‌های شهیدان گرانقدر انقلاب و میهن اسلامی به ویژه سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی تأکید کرده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبریک این پیروزی بزرگ و تاریخ‌ساز به رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، ملت شریف ایران و رئیس‌جمهور محترم و منتخب مردم حضرت آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، در تداوم راهبرد همیشگی و خدشه‌ناپذیر همکاری با دولت‌ها، آمادگی همه‌جانبه خود برای تعامل و همکاری با دولت آینده، در چارچوب مأموریت‌ها و وظایف قانونی محوله و متناسب با رسالت انقلابی خود به ویژه در حوزه مردم یاری و خدمت‌رسانی به محرومان و توسعه امر خطیر سازندگی و آبادانی کشور اعلام می‌دارد.