به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، شهریور ۰۵، ۱۳۹۰

‎مردم لیبی از دیدن کاخ "عایشه" شگفت زده شدند

ویدیویی  از قصر مجلل عایشه، دختر قذافی با صندلی های طلا و استخر کلئوپاترا
قذافی بارها در مراسم مختلف علاقه شدید خود را به عایشه اعلام کرده و گفته این دختر حتی توانایی اداره کشور و جانشینی مرا دارد. عایشه قذافی تک دختر معمر قذافی رهبر لیبی است. عایشه در حال حاضر دارای رتبه سپهبد در ارتش لیبی است اما در رشته حقوق تحصیل کرده است.
«عايشه قذافي» علاقه بسيار زيادي به «صدام حسين» ديكتاتور سابق عراق داشت به طوري كه وي را با لفظ "عمو" صدا مي زد.
گفته مي‌شود «عايشه قذافي» نيز مانند پدرش علاقه خاصي به رفتارهاي ويژه و تعجب برانگيز دارد تا بتواند توجه همگان را به خود جلب كند. از جمله اقدامات غير قابل تصور وي، سفر به انگليس و رفتن به «هايد پارك» و سخنراني در تريبون آزاد آنجا بود. وي در آن سخنراني از ارتش جمهوري ايرلند طرفداري كرد.

هم اکنون از محل پنهان شدن عایشه که چندین بار انقلابیون را همچون برادران و پدرش تهدید کرده بود اطلاعی در دست نیست .

قصر مجلل عایشه، دختر سرهنگ فراری از عدالت مردم ، یکی از درهایی بود که در برابر چشمان شگفت زده مردم لیبی گشوده شد .‏
‏و بدین سان محل سکونت عائشه قذافی همچون تابلو نقاشی مشهور پیکاسو "زنی با دو چهره"در برابر دیدگان لیبیایی ها قرار گرفت.
زیرا این قصر از بیرون نمای منزلی ساده در کوی "بن عاشور" در مرکز طرابلس را نشان می دهد اما آنگونه که از مشاهده ویدیویی که در اختیار "العربیه نت" قرار گرفته در درون چیز دیگری است . معماری سکونتگاه عایشه از درون تقلیدی از معماری قصرهای فرعونی مصر است.
جالب ترین تصویر متعلق به مبلی است که به صورت مجسمه طلایی یک پری دریایی با سر و صورتی شبیه عایشه قذافی ساخته شده است.
این تنها دختر معمر قذافی که پدرش نام مادر خود را بر او گذاشته به خاطر شباهتی که با مدل معروف آلمانی دارد، در کشور خود به نام "کلودیا شیفر لیبی"مشهور است اما شاید بهتر بود لیبیایی ها به تقلید از نام ملکه مصر او را "کلئوپاترای لیبی" می نامیدند.

"کلئو پاترای لیبی" شیفته شهر رم بود و هر سال حداقل 3 الی 4 بار به این شهر مسافرت می کرد. آنگونه که نقل شده زندگی برای او بدون گردش و خرید أشیا فاخر و گران قیمت در شهر رم جذبه ای نداشته است. ‏

استخر سرپوشیده کاخ عایشه قذافی شاهد استخری با چشم انداز یک باغ در درون کاخ است. شاید استخر دیگری هم در میان باغ باشد. پرده هایی همرنگ رویه چوبی بدنه این استخر سنگی و نیز اسباب بازیهای که روی اب رها شده اند دیده می شود.‏.

شاید این استخر ویژه کودکان باشد . عایشه هم اکنون 35 سال دارد وی در بیست سالگی با انتخاب پدرش با یک افسر ارتشی به نام احمد القذافی القحصی ازدواج کرد اما کسی از تعداد فرزندانش اطلاعی ندارد .

القحصی افسر یگان ویژه ارتش لیبی بود و پس از ازدواج با عایشه به بالاترین درجات ارتشی ارتقا یافت. خانواده او شاخه ای از قبیله قذافی یعنی از شاخه قحوص می باشد. ‏

آنچنان که در این ویدئو دیده می شود کسانی که وارد کاخ فرعونی عایشه شدند تنها برخی وسایل قابل حمل را یافتند.
 اما چه کسی می داند "کلئو پاترای لیبی" به همراه همسر و فرزندانش با اشیاء قمیتی و گرانبها به کجا گریخته است.

کاخ فرعونی عایشه