به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، مرداد ۲۵، ۱۳۹۰

سپاه و مسوولان اوین مقصر درگذشت هدی صابرجمعی از جوانان آزادی‌خواه و برابری طلب ایران که اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی هستند، بار دیگر با نوشتن نامه‌ای به مردم ایران از چگونگی شهادت هدی صابر در پی اعتصاب غذا در این بند گفته‌اند.
آنها بار دیگر در نامه شان تاکید کرده‌اند که ماموران و مسوولان سپاه و زندان اوین مسوول مستقیم شهادت مظلومانه این زندانی سیاسی هستند، کسی که برای آنها قهرمانی بی‌چون چرا بوده و هست.

متن کامل این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

صبح روز یکشنبه ۲۲خرداد ماه سال جاری خبر شهادت زندانی سیاسی دربند هدی صابر در اثر عدم رسیدگی پزشکی و ضرب و جرح توسط کادر بهداری زندان اوین در حالی که او در اعتصاب غذا به سر می برد اعلام شد . او در اعتراض به شهادت
 خانم هاله سحابی ، دیگر زندانی سیاسی و فرزند عزت الله سحابی به این اعتصاب غذا دست زده بود.

هدی صابر زندانی سیاسی و از فعالان ملی – مذهبی که در زندان اوین کاملا بلاتکلیف به سر می برد به دلیل اعتصاب غذا در شب جمعه حالش رو به وخامت نهاد که در نهایت موجب شد در ساعات اولیه بامداد به بهداری مرکزی اوین انتقال داده شود . طبق گفته خود هدی صابر کادر بهداری زندان اوین به جای رسیدگی به وضعیت وخیم جسمانی او وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و صبح همان روز وی مجددا به بند بازگردانده شد. با این حال وضعیت ایشان بار دیگر به وخامت گرایید اما آقای هدی صابر به دلیل رفتار نامناسب کادر مرکزی بهداری اوین از مراجعه مجدد به بهداری خودداری کردند ولی بنا به اصرار همبندان به ناگزیر به بیمارستان منتقل شدند .هر چند این انتقال دیر هنگام و بی فایده بود .

باید یادآوری کنیم که پیش از این نیز دیگر زندانیان بیمار زندان اوین به کرات توسط ماموران بهداری مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند که نمونه آن پیمان کریمی یکی از زندانیان بند ۳۵۰ است .دیگر زندانیانی که به بهداری مراجعه کرده اند بارها دیده اند که برخی از بیماران مورد ضرب و شتم کادرپزشکی درمانگاه قرار گرفته اند .

ما جوانان و دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب ایران از بیانیه ی جمعی از زندانیان سیاسی و همبندان هدی صابر که مبنی بر محکومیت مسوولان و سهل انگاری آنان در انتقال وی به بیمارستان بود حمایت کرده و قاطعانه اعلام می داریم این عمل غیر انسانی و جنایت آشکار مسوولان زندان اوین و پزشکان آن بوده است و به هدی صابر عزیز و ده ها انسان آزادی خواه دیگر که تمامی عمرشان را صرف مبارزه علیه استبداد کرده اند اعلام می کنیم که ما راه شان را ادامه خواهیم داد و می دانیم که کسی جز سپاه پاسدارن و مسوولان زندان اوین در شهادت مظلومانه “هدی صابر “مقصر نبوده اند .

این زندانی سیاسی سالهای کوتاه اما مفید عمر خود را به طرز خستگی ناپذیری صرف مبارزه کرد .ما در زندان شاهد بودیم که او چگونه ساعتها با تمامی گروه های مختلف با صبوری سخن می گفت و آنها را از خشونت حذر می داد .ما دیدیم که او چگونه صبورانه با جوانانی که از خشونتهای اخیر آسیب دیده بودند سخن می گفت و با آنها ابراز همدری می کرد. ما روح بزرگ هدی صابر را دیدیم و بس .

ما در این بیانیه ضمن همدردی دوباره با خانواده این عزیز بزرگوار تاکید می کنیم که هر چند مرگ او برای همه ما بسیار غم انگیز است اما می دانیم که ثمرات بسیاری در آینده جنبش آزادی خواهی مردم ایران خواهد داشت ، همان چیزی که او آرزویش را داشت.

هدی صابر در میان هم بندانش قهرمانی بود که احترام به او خشم زندانبانان و ماموران امنیتی را بر می انگیخت و از اینکه می دیدند او همچنان تاثیر گذار و استوار است بر خود می لرزیدند .

ما بار دیگر با ادای احترام به روح این قهرمان بزرگ اعلام می کنیم که هرگز مسببان شهادت او را نمی بخشیم چرا که مرگ هدی عزیز نه بخشیدنی است و نه فراموش کردنی.

جمعی از جوانان آزادی خواه و برابری طلب ایران در بند ۳۵۰ زندان اوین