به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، تیر ۲۷، ۱۴۰۰

سومین شب تجمع و اعتراض در شهرهای خوزستان

 تعداد جان باختگان اعتراضات مردم خوزستان به ۳ نفر رسید 

طبق آخرین گزارش‌ها در شبکه های اجتماعی اهواز، یک جوان معترض دیگر به نام قاسم خضیری ناصری در اعتراضات علیه بی‌آبی شامگاه جمعه، در کوی کانتکس اهواز با تیراندازی مستقیم مأمورین مجروح و بعد از ظهر شنبه در بیمارستان جان باخت.

براساس گفته‌های منابع محلی و همچنین در شبکه های اجتماعی علی مزرعه در منطقه‌ی کوی زویه به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شده است. این سومین جوان معترضی است که خبر کشته شدنش از ابتدای اعتراضات تا امروز خبری شده است.

دو شب قبل نیز مصطفی نعیماوی، جوان ۳۰ ساله اهل شادگان که به کمبود آب اعتراض داشت و در کنار سایر مردم در خیابان حاضر شده بود، با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی کشته شد.

به این ترتیب تعداد کشته شدگان این اعتراضات دستکم به سه تن رسیده است.


خبرگزاری هرانا نیز در گزارشی نوشت: روز شنبه ۲۶ تیرماه، اعتراضات گسترده مردم استان خوزستان در اعتراض به فقدان مدیریت آب و بحران بی آبی در سومین روز خود ادامه یافت و شهروندان شهرهای مختلف این استان از جمله در شهرهای شاوور، کرخه، سوسنگرد، کوت سید نعیم، شادگان، اهواز، کوت عبدالله، حمیدیه و شوش دست به تجمعات اعتراضی زدند.

تجمعات مردمی در اعتراض به قطع آب و عدم دسترسی شهروندان به آب آشامیدنی از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده و تاکنون به دستکم ۱۷ شهر گسترش یافته است. برخی از نمایندگان مجلس، مقامات و کارشناسان علت بحران بی آبی خوزستان را انتقال آب از این استان به دیگر استانها و سد سازی های غیر اصولی، عنوان کرده اند.

مقامات رسمی استانی تاکنون فقط کشته شدن مصطفی نعیماوی را تائید کرده و نسبت به کشته شدن دو شهروند معترض دیگر واکنشی نشان نداده اند.