به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آبان ۰۹، ۱۳۹۰

«قرارگاه دفاع سایبری»
در دستور کار مقامات نظامی ایران قرار گرفت 
آخرین گزارش ها از ایران حاکی آن است که دستور تشکیل قرارگاه دفاع سایبری به رییس پدافند غیر عامل ابلاغ شده و وی هدف این قرارگاه را «دفاع و رصد تهدیدات سایبری علیه زیرساخت‌های امنیت ملی کشور» دانسته است.
به گزارش دانشجونیوز، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران اعلام کرده که دستور تشکیل قرارگاه دفاع سایبری در کشور به صورت رسمی امروز به اینجانب ابلاغ شده است.
این مقام نظامی در ایران هدف از ساخت این قرارگاه را « دفاع و رصد تهدیدات سایبری علیه زیرساخت‌های امنیت ملی کشور معرفی کرده است.
سردار غلامرضا جلالی که از ابلاغ دستور این قرارگاه خبر داده است در توصیف وظایف قرارگاه دفاع سایبری «اعلام هشدارهای ملی در برابر تهدیدات امنیتی کشور، ایمن‌سازی زیرساخت های کشور نسبت به تهدیدات سایبری و ایجاد توان بازدارندگی در حوزه سایبری» برشمرده است.
«قرارگاه یا ارتش سایبری» در ایران به مجموعه اقدامات مجازی نیروهای طرفدار حکومت گفته می شود که با اعمال فیلترینگ گسترده سعی در کنترل و رصد فعالیت های اینترنتی داشته اند، امری که مخالف آیین نامه ها و قوانین اینترنتی در جهان بوده است.
جلالی با اشاره به اینکه قرارگاه دفاع سایبری به «تولید نرم‌افزارهای بومی» جهت اجرایی شدن سیاست‌های آیت اله خامنه ای کمک می‌کند،اضافه کرده است: «در این رابطه ساختار مشترکی بین وزارت دفاع، سازمان پدافند غیرعامل کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کرده ایم که در این غالب مرکز دفاع سایبری بتواند پروزه‌ها و نرم‌افزارهایی که عمدتاً کارکردهای زیرساختی برای کشور دارد مانند نرم‌افزارهای کاربردی را با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، شرکت‌های خصوصی و محققین تولید کند.»
این مقام نظامی در ایران رسالت قرارگاه دفاع سایبری را «اجرایی کردن سیاست‌های کلی نظام در رابطه با امنیت فضای تبادل اطلاعات» عنوان کرده است.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرده است که «بعد از این ابلاغی که امروز انجام شد، بتوانیم هماهنگی‌های لازم را بین دستگاه‌های متولی اصلی امنیت و دفاع کشور که شامل وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت دفاع، سازمان پدافند غیرعامل و همچنین سایر بخش‌ها مانند وزارت صنایع که می‌توانند در این زمینه موثر باشند در واقع همسویی و هماهنگی‌های لازم را ایجاد کنیم تا یک دفاع همه‌جانبه را از زیرساخت‌های کشور داشته باشیم.»