به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، مهر ۳۰، ۱۳۹۰

همسر و قبيله قذافی خواستار تحویل جسد وی و دو فرزندش شدند

استرالیا: واژگونی رژیم معمر قذافی مانند واژگونی رژیم پهلوی است

در دو درخواست جداگانه صفیه فرکاش همسر قذافی و بزرگان قبیله رهبر سابق لیبی از سازمان ملل و شورای انتقالی لیبی خواستند جسد معمر قذافی و فرزندانش را به آنها تحویل دهند تا به گفته آنها طبق موازین شرعی دین اسلام دفن شوند.

پیش از این شورای انتقالی اعلام کرده بود جسد معمر قذافی و دو فرزندش خمیس و معتصم را در جای نامعلومی دفن خواهند کرد.
صفیه فرکاش همسر معمر قذافی که هم اکنون به همراه تعدادی از اعضای خانواده قذافی در کشور الجزایر به سر می برد از سازمان ملل و شورای انتقالی لیبی خواست ، جسد همسر و دو فرزندش را به خانواده اش تحویل دهند.

همچنین شیوخ و بزرگان قبیله " قذاذفه " که دومین قبیله بزرگ در لیبی است از شورای انتقالی لیبی خواستند که رهبر سابق لیبی و دو فرزندش خمیس و معتصم را به آنها تحویل دهند تا بر طبق موازین اسلامی دفن شوند.

از سوی دیگر یک منبع در شورای انتقالی در واکنش به این دو درخواست اعلام کرد در صورتی که بزرگان قبیله درخواست کنند شورای انتقالی أماده است جسد قذافی و دو فرزندش را به آنها تحویل دهد.

استرالیا: واژگونی رژیم معمر قذافی مانند واژگونی رژیم پهلوی استرادیو فرانسه: در پی اعلام مرگ معمر قذافي رهبر لیبی، شب گذشته، پس از 43 سال حكومت، در زادگاهش سرت، گفته شدبا مرگ وی فصل جديدي در ليبي آغاز می شود.
در این راستا، وزیر امور خارجه استرالیا امروز از شورای ملی انتقالی در لیبی خواست تا از یکپارچگی و دمکراسی در این کشور پاسداری کند تا لیبی به یک ایران تازه تبدیل نگردد.
"کوین رود"* گفت: نیروهای بسیاری خواهند خواست تا در سیاست لیبی نقش ایفا کنند و این وظیفه جامعه بین المللی است که از نیروهای دمکراتیک حمایت نموده از لیبی تازه یک کشور چند حزبی بسازد.

وزیر امور خارجه استرالیا همچنین گفت: قیام مردم لیبی که به واژگونی رژیم معمر قذافی منجر گردید، واژگونی رژیم محمد رضا شاه پهلوی را در پی انقلاب اسلامی سال 1979 به یاد می آورد.
او گفت: به یاد می آورد که چگونه سقوط شاه ایران در جهان دمکراتیک با استقبال رویرو شد اما چندی نگذشت که اولین سرکوب های سیاسی از نوعی تازه در ایران آغاز شد و هنوز هم در این کشور ادامه دارد.
وزیر امور خارجه استرالیا افزود: بازسازی ملت و نهاد های دمکراتیک تازه در لیبی دشوار بوده با مشکلات فراوان روبرو خواهد شد.