به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، فروردین ۲۸، ۱۳۹۶

سیل در چهار استان غربی ایران دستکم ۳۰ نفر را کشت

سیل در چهار استان غربی ایران

سیل در استان های آذربایجان شرقی و غربی  ایران، دستکم ۳۰ نفر را کشت. مقام‌های ایران می‌گویند با ادامه عملیات امداد و نجات شمار قربانیان ممکن است بیشتر شود. سیل در بعضی مناطق آذربایجان غربی هم باعث بسته شدن راه‌ها و تعطیلی مدرسه‌ها شد.

مقام‌های سازمان مدیریت بحران ایران می‌گویند، تعداد گمشدگان حدود ٣٧ نفر است و تاکنون "جسد ۳۲ نفر" پیدا شده است. باران شدید که از صبح دیروز شروع شد، باعث جاری شدن سیل در استان‌های آذربایجان‌ شرقی و غربی، کردستان و زنجان شده است. اما تا اینجا بیشتر کشته‌شدگان در آذربایجان غربی بوده‌اند.
سازمان مدیریت بحران ایران گفته، در منطقه آذرشهر حدود ۱۷ نفر گم شده‌اند که تا کنون جسد‌های پنج نفر از رودخانه گرفته شده‌است. کشته شدگان کسانی بوده‌اند که برای تفریح به این منطقه رفته بودند و در مسیر رودخانه نشسته بودند.
در روستای چنار شهرستان عجب‌شیر هم ۲۰ نفر گم شده‌اند که جسد‌های ۱۶ نفر پیدا شده است.
مرتضی اکبر پور، از مقام‌های سازمان مدیریت بحران ایران گفته: "۲۶ نفر در استان آذربایجان شرقی، ۱ نفر در آذربایجان غربی و ۵ نفر در استان کردستان فوت کرده‌اند که ۱ نفر از آنها بر اثر سیل و ۴ نفر دیگر در اثر رانش زمین جان خود را از دست داده‌اند."

هلال احمر در حال اسکان دادن به کسان است که سیل خانه‌هایشان را خراب کرده است.
رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز مرکز آذربایجان شرقی گفته، بارش شدید باران، خطر آبگرفتگی و سیلاب در مسیل رودخانه ها را افزایش داده است.
در آذربایجان غربی هم به دلیل جاری شدن سیل در برخی از شهرها و بسته شدن راه ها، مدارس در برخی از مناطق امروز تعطیل اعلام شده است.
مقام های محلی در آذربایجان غربی از مردم خواسته اند، به علت بارش کم‌سابقه باران و ذوب برف کوه‌های اطراف و طغیان رودخانه‌های پایین دستی، از هرگونه تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.
بی بی سی