به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، اردیبهشت ۰۳، ۱۳۹۶

مجاهدین خلق: ایران پس از برجام همچنان به دنبال سلاح هسته‌ای است

علیرضا جعفرزاده، معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا، درحال توضیح دادن سایت جدید.

سازمان مجاهدین خلق ایران، روز جمعه اول اردیبهشت/ ٢١ آوریل، در یک نشست خبری در واشینگتن مدعی شد که بر اساس «اطلاعاتی حساس و موثق» درباره «پروژه بمب اتمی ایران»، این کشور حتى پس از توافق هسته‌اى با شش قدرت جهانی، همچنان به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای است.

به گزارش پایگاه اینترنتی سازمان مجاهدین خلق، در این کنفرانس علیرضا جعفرزاده، ممعاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا، گفت که بر اساس «جزئیات اطلاعات موثقی» که شبکه سازمان مجاهدین خلق ایران از داخل این کشور به دست آورده، یک محل جدید مرتبط با پروژه هسته‌ای وجود دارد که تاکنون مخفی و دور از چشم بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مانده است.

بنا به گفته جعفرزاده، ارگان مهندسی سلاح اتمی در ایران با عنوان "سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی" (سپند SPND) دارای ٧ زیرمجموعه است که در زمینه دستیابی به سلاح هسته‌ای تحقیق می‌کنند. این مقام مجاهدین خلق اضافه کرده که هر ٧ زیرمجموعه "سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی"، پس از توافق هسته‌ای نیز به تحقیقات خود در رسته‌های مختلف مرتبط با ساخت سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهند.

بنا به گزارش سازمان مجاهدین خلق، حکومت ایران با پیش بردن اینکه مراکز نظامی خارج از کادر تحقیقات آژانس هستند عملاً حفاظی برای پروژه تسلیحات هسته‌ای خود ایجاد کرده و مانع مشخص شدن ابعاد و ماهیت واقعی برنامه تسلیحات هسته‌ای خود شده است.

سازمان مجاهدین خلق اعلام کرده که جزئیات فعالیت‌های هسته‌ای مخفی ایران را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دولت آمریکا قرار داده است.

رادیو فرانسه