به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، تیر ۲۲، ۱۳۹۶

٢‌ میلیارد نفر کاربر فیس‌بوک

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، به‌تازگی اعلام کرد که شبکه جهانی فیس‌بوک نقطه عطف جدیدی را پشت‌سر گذاشته و شمار کاربران فعال فیس‌بوک از دو‌ میلیارد نفر در ماه هم عبور کرده است.

تعداد کاربرانی که از خدمات اصلی این شرکت استفاده می‌کنند در مدت کمتر از پنج سال دو برابر شده و در اکتبر ٢٠١٢، از آستانه یک‌ میلیارد نفر عبور کرده است. براساس گزارش زددی‌نت، در گزارش درآمد سه‌ماهه اول این شرکت که اخیرا ارائه شد، فیس‌بوک اعلام کرد که تعداد کاربران فعال آن از ١,٩٤‌ میلیارد نفر در ماه و از ١.٢٨‌ میلیارد نفر در روز عبور کرده است.

فیس‌بوک همچنین در پستی جداگانه، جزئیات تعامل روی شبکه اجتماعی را به اشتراک گذاشت. در بخشی از این گزارش آمده است که هر روز، بیش از ١٧٥‌ میلیون نفر واکنش توأم با احساسات دارند و بیش از یک‌ میلیارد نفر هر ماه از گروپس استفاده می‌کنند. به این ترتیب امروزه بیش از یک‌چهارم مردم دنیا از فیس‌بوک استفاده می‌کنند و در نتیجه، دسترسی به این شبکه اجتماعی، بسیار بیشتر از رقبای آن است.

برای مثال توییتر اخیرا اعلام کرد تعداد کاربران فعال آن در ماه به ٣٢٨‌ میلیون نفر رسیده و این تعداد برای یوتیوب به ١.٥‌ میلیون نفر است.
به‌تازگی فیس‌بوک، بیانیه مأموریت کاری جدیدی را پیش‌ِروی خود قرار داده و اهداف مهم خود را در آن عنوان کرده است. ازجمله این شرکت در این بیانیه اعلام کرده که قصد دارد این قدرت را به مردم بدهد تا قادر باشند یک جامعه را تشکیل دهند و بدین‌وسیله مردم دنیا به هم نزدیک‌تر و پیوسته‌تر شوند.

مارک زاکربرگ، رسیدن به این موفقیت را با انتشار پستی در این شبکه اجتماعی به اطلاع دنیا رسانده است:
«افتخار می‌کنیم که در این مسیر همراه شما هستیم».

گفتنی است  این آمار دو‌میلیاردی صرفا مربوط به اپلیکیشن رسمی فیس‌بوک (و همچنین کاربران وب) بوده است، اما دیگر محصولات این شبکه اجتماعی هم درحال‌حاضر وضعیت مطلوبی را از نظر افزایش شایان توجه جمعیت کاربری تجربه می‌کنند.

فیس‌بوک به مناسبت دستیابی به این آمار فوق‌العاده اعلام کرده  تا مدتی معین وقتی که پست دوستی را لایک کنید، به کسی تولدش را تبریک بگویید یا گروه جدیدی بسازید، از شما با نمایش پیامی تشکر خواهد کرد!