به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، اردیبهشت ۳۰، ۱۳۹۰

   دادستان تهران:
همسر دکتر فاطمی در بازداشت است


فائزه هاشمی به دادگاه احضار شده است  
خبرگزاری هرانا - دادستان تهران در مورد آخرین اخبار پرونده های بیماران رها شده، مقصران ریزش ساختمان، کودک آزاری یک و دو، اعتراف متهم عرفانهای کاذب، دلایل تعویق حکم اسیدپاشی، وضعیت پرونده مرتضوی و پالیزدار، آزادی خبرنگار الجزیره و بازداشت همسر دکتر فاطمی توضیح داد.

به گزارش مهر، عباس جعفری دولت آبادی عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید دادسرای کارکنان دولت با بیان اینکه پرونده بیماران رها شده در تهران همچنان در حال پیگیری است گفت: وزارت بهداشت در این پرونده همکاری خوبی با دادستانی داشته است و بخش های عمده‌ای از پرونده تکمیل شده و در مورد ابهاماتی مانند مشخصات برخی بیماران و چگونگی ورود آنها به بیمارستان تحقیقات خوبی انجام شده که ظرف مدت 10 روز آینده بخش عمده پرونده به دادگاه و تحقیقات در مورد بخش مفتوح پرونده همچنان ادامه خواهد داشت.

دادستان تهران گفت: افراد دستگیر شده در این پرنده از کارکنان بخش درمانی بوده و اگر به تحقیقات جدیدی دست یابیم نتیجه را اعلام می‌کنیم.

خبرنگار الجزیره آزاد شد

دادستان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا خبرنگار الجزیره همچنان در بازداشت است، گفت: خانم هما دروتی روز گذشته آزاد شد این فرد به سوریه رفته بود و به علت برخی مسایل گذرنامه‌ای سوریه آن را دیپورت کرد و چون خانم دروتی ملیتی ایرانی- کانادایی داشت سوریه نامبرده را به مقامات ایران تحویل داد و پس از بررسی‌ها مشخص شد که گذرنامه وی مشکلی نداشته برای همین آزاد شد.

متهم فرقه‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب اعتراف کرد

وی در مورد تشکیل برخی از فرقه‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب گفت: پرونده در یک مورد از یک سال پیش در دادستانی تشکیل شد که اتهام متهم توهین به مقدسات، نشر اکاذیب، دخالت در امور پزشکی، دایر کردن کلاسهای آموزشی غیرمجاز، اخذ وجه و ... بوده است. هرچند که وی چند بار آزاد شد ولی تکرار جرم موجب شد تا دوباره متهم بازداشت شود. اکنون فرد بازداشت شده اعتراف کرده و پرونده در دادگاه در حال بررسی است.

قرائی هنوز دستگیر نشده است

وی در مورد پرونده قتل توسط قرائی و همچنین آخرین وضعیت پرونده همسر دکتر فاطمی گفت: قرائی هنوز دستگیر نشده ولی امیدواریم خودش را معرفی کند زیرا پهلوانان فرار نمی‌کنند. در مورد پرونده همسر دکتر فاطمی هم باید بگویم وی الان در بازداشت است و گزارشات زیادی به ما واصل شده که اموال برخی از ایرانی‌ها و طلا همراه وی بوده است. در ضمن وی ملاقات‌هایی هم انجام داده که تحقیقات همچنان در حال ادامه است.

جعفری دولت آبادی در مورد آخرین وضعیت شکایت دولت از آقای علی مطهری و محمدباقر قالیباف چه شد؟ گفت: یک جلسه تحقیقات انجام شد. آقای قالیباف هم در جلسه آمدند و بررسی‌ها انجام شد ولی کافی نیست در جلسات بعدی رسیدگی می‌شود.

احضار فائزه هاشمی

وی در مورد پرونده فائزه هاشمی گفت: پرونده تشکیل شده و وی به دادسرا احضار شده است. منتظریم پس از ابلاغ وی را در دادسرا ملاقات کنیم.

ارجاع پرونده وزارت ورزش به دادسرا

دادستان تهران در مورد اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر تشکیل دو پرونده به نام‌های تالارهای کیش و عدم تشکیل وزارت ورزش و جوانان گفت: پس از اظهار نظر حجت‌الاسلام پورمحمدی موضوع را پیگیری کردم که اعلام شد گزارش تالارهای کیش آماده است ولی هنوز به دادستانی ارجاع نشده است. در مورد پرونده وزارت ورزش هم باید بگویم این پرونده به یکی از شعبات دادسرا ارجاع شده است.

برخورد با دارندگان ماهواره

دادستان تهران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد اقدامات دادستانی در خصوص برخورد با دارندگان ماهواره گفت: وظیفه ذاتی پلیس اجرای قانون در مورد جمع آوری ماهواره ها است و معمولا این پرونده ها در دادسرای ارشاد مورد بررسی قرار می گیرد. در جلسه اخیر که با مسئولین پلیس داشتیم گزارشات خوبی ارائه شد و دادستانی تاکید کرد تا مسائل همراه با احترام به حقوق شهروندی انجام شود. قانون می گوید داشتن ماهواره جرم است و ما هم قانون را اجرا می کنیم و کسی که هم ماهواره داشته باشد جریمه می شود. اما نیروی انتظامی در جاهایی که نیاز به ورود به منزل بود تنها باید با حکم مقام قضایی وارد شود.

جعفری دولت آبادی در مورد این پرسش که برخی افراد در بخش هایی از دولت بازداشت شده اند گفت: این سئوال کلی است اما در برخی حوزه های سیاسی مشکلاتی وجود داشت که البته افرادی از دولت بازداشت شدند. ولی این به مفهوم دشمنی ما با آنها نیست و قطعا به اتهامشان رسیدگی می شود.

دلایل تعویق حکم اسیدپاشی

دادستان تهران در پاسخ به این ابهام که چرا حکم اسیدپاشی اجرا نشد، گفت: به محض اعلام این خبر که حکم اسیدپاشی اجرا نمی شود ابهامات زیادی بوجود آمد و رسانه های بیگانه گفتند این به دلیل مصاحبه های این خانم با آنها بوده است در حالی که اجرای چنین حکمی مستلزم تمهیدات پزشکی ویژه ای است چون باید فردی نابینا شود و قصاص برابر باشد. برای همین انجام این حکم مهم است و مثل زندانی کردن نیست. با این که تمهیدات دیده شده بود در روز اجرای حکم مشخص شد اجرا کننده حکم نمی تواند آن چه ما می خواهیم اجرا کند برای همین حکم به تعویق افتاد.

آخرین وضعیت پرونده پالیزدار و سعید مرتضوی

وی در مورد آخرین وضعیت پرونده پالیزدار و سعید مرتضوی گفت: پرونده پالیزدار متهمانی داشت که برخی تبرئه شدند و سه متهم دیگر به ترتیب به شش سال ، سه سال و دو سال حبس محکوم شدند که البته آنها ادعاهای را مطرح کردند تا حکمشان اجرا نشود و بخشیده شوند ولی برای اجرای حکم احضار شدند. در مورد پرونده سعید مرتضوی باید بگویم این پرونده از سوی دادگاه منوط به وجود یک استعلام از یک مرجع بوده است اما مرجع صدور استعلام عنوان کرده که به سرعت نمی تواند این استعلام را در اختیار ما قرار دهد ما پرونده را بار دیگر از دادگاه گرفتیم و موارد دیگر را اضافه کردیم تا به واسطه اضافه شدن موارد جدید نیاز به استعلام نباشد ولی دادگاه باز هم وجود استعلام را ملزم دانست و پافشاری کرد. امیدواریم دلایل دیگری نیز مطرح کنیم تا نیاز به این استعلام نباشد.

بازداشت یک فرد دیگر در رابطه با پرونده متهمان سی دی "ظهور نزدیک است"

جعفری دولت آبادی در مورد آخرین وضعیت پرونده متهمان سی دی "ظهور نزدیک است" گفت: در این پرونده یک نفر دیگر بازداشت شده البته فرد دیگری چند روز پیش دستگیر و آزاد شد ولی در حال حاضر سه متهم در بازداشت هستند و تحقیقات ادامه دارد و هر کس که در تهیه ، تولید و توزیع فیلم نقش آفرینی کرده باشد تحت تعقیب قرار می گیرد و تمام مکان هایی که این فیلم را توزیع کنند مرتکب جرم شده اند زیرا این پرونده بسیار مهم و در حال تحقیقات است.

وی در مورد پرونده شکایت دولت از مداحها گفت: در این پرونده رسیدگی ادامه دارد اگر مداحها به دادسرا بیایند اطلاع می دهیم ولی قرار نیست ما دائما در مورد یک پرونده اطلاع رسانی کنیم.